Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Szus.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: mapy.google.sk
13. mája 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Súkromná škola musí vrátiť mestu Nitra peniaze, použila ich v rozpore s účelom zmluvy

Súkromná základná umelecká škola ARS Studio musí vrátiť mestu Nitra finančné prostriedky, pôjde o nemalú sumu.

SZUŠ ARS Studio a mesto Nitra uzatvorili v apríli roku 2014 zmluvu o poskytnutí finančných prostriedkov. Mesto vtedy poskytlo škole sumu vo výške 404 761 eur na obdobie kalendárneho roka 2014. Peniaze, ktoré dostal príjemca, boli účelovo viazané na financovanie miezd a prevádzky školy.

V súlade s platnou právnou úpravou bola v Súkromnej základnej umeleckej škole ARS Studio vykonaná následná finančná kontrola za kontrolované obdobie roka 2014. Jej cieľom bolo zistiť hospodárnosť, správnosť a efektívnosť použitia peňažných prostriedkov, ktoré jej mesto poskytlo. Kontrola odhalila, že SZUŠ ARS Studio porušila zákon o štátnej správe v školstve. Časť finančných prostriedkov totižto škola použila v rozpore s účelom, na ktorý jej boli poskytnuté. Išlo o sumu v celkovej hodnote 106 357,69 eur.

Vzhľadom na zistené skutočnosti musí škola vrátiť poskytovateľovi vyčíslenú sumu. Mesto Nitra sa so školou dohodlo, že finančné prostriedky vo výške 106 357,69 eur vráti v osemnástich mesačných splátkach. Od mája 2016 do októbra 2017 bude teda SZUŠ ARS Studio splácať každý kalendárny mesiac sumou vo výške 5 908,76 eur.

Nezaplatenie dohodnutej mesačnej splátky v uvedenej výške a čase (najneskôr k 15. dňu daného kalendárneho mesiaca) by znamenalo pre školu stratu výhody splátok. Pokiaľ by teda škola niektorú z jednotlivých splátok neuhradila riadne a včas, mesto od nej môže žiadať zaplatenie celej sumy (106 357,69 eur). Uvedené vyplýva zo zmluvy, ktorú obe dotknuté strany medzi sebou uzatvorili.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X