Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Párovské Háje
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.com
11. novembra 2016 Správy Nitra od NitraDen.skMesto Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Súbor rodinných domov dostal zelenú, Nitra vydala územné rozhodnutie o umiestnení stavby

Združenie Hájespol, ktoré stojí za súborom rodinných domov v Párovksých Hájoch, dostalo zelenú. Mesto Nitra ako príslušný stavebný úrad vydalo územné rozhodnutie o umiestnení stavby.

Na parcelách, ktoré patria do katastrálneho územia Párovské Háje, tak pribudne 47 rodinných domov s prípojkami inžinierskych sietí.

Na pozemkoch pribudne aj požiarna betónová nádrž, ktorá bude mať 14 metrov kubických, taktiež spevnené plochy, vodovod, vodovodná prípojka, areálové vodovody, automatická tlaková zosilňovacia stanica vody, dažďová kanalizácia, STL plynovod a pripojovacie plynovody, káblový elektrický rozvod, kiosková trafostanica, káblový elektrický rozvod, elektrické prípojky, verejné osvetlenie a taktiež sa vykonajú aj sadovnícke úpravy.

Mesto udelením územného rozhodnutia o umiestnení stavby však určil investorovi aj podmienky. Ku každému zo stavebných objektov, ktoré sa majú nachádzať na predmetných pozemkoch, sa radnica vyjadrila samostatne.

Podľa zverejneného dokumentu môžu byť napríklad na pozemku umiestnené drobné stavby, akými sú vsakovacie a akumulačné nádrže, garáž, sklad náradia, bazén, záhradné sedenie, voliéra, vonkajšia pivnica či jazierko.

Mesto určilo aj maximálnu výšku jednotlivých domov a taktiež minimálne osadenie od hraníc pozemkov.

Radnica mala pripomienky aj k požiarnej betónovej nádrži, určila, že v území budú rozmiestnené štyri takéto nádrže s objemom 14 metrov kubických. Pričom majú byť umiestnené tak, aby boli všetky stavby rodinných domov v predpísanom dosahu.

Sadové úpravy by mali byť po ukončení výstavby nasledovné: „Nespevnené plochy budú po ukončení výstavby upravené zrovnaním terénu, potom budú zatrávnené. Zelených pásoch medzi chodníkom a cestnou komunikáciou budú vysadené stromy vzrastu do výšky maximálne 8 metrov,“ uvádza zverejnený dokument.

„Zariadenie staveniska bude riešené na ploche príslušných parciel. Na týchto plochách budú umiestnené sociálne zariadenia staveniska a skládky materiálov – stavebný dvor. Pozemky budú oplotené po celom obvode. Prístup na staveniská bude riešený v mieste od miestnej komunikácie. Dočasná skládka zeminy pre výstavbu bude zriadená na voľnej ploche pozemkov,“ spresňuje rozhodnutie.

Podmienky k výstavbe okrem mesta Nitra zaslal aj Okresný úrad Nitra, Krajský pamiatkový úrad v Nitre, Západoslovenská vodárenská spoločnosť a SPP.

Kompletné územné rozhodnutie o umiestnení stavby si môžete pozrieť: TU.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X