Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spojená škola na Slančíkovej
Foto: © Lucia Bihuncová
27. júla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Štyri stredné školy v Nitre a Zlatých Moravciach čaká rekonštrukcia, kraj investuje tisíce eur

Nitriansky samosprávny kraj zrekonštruuje štyri stredné školy v Nitre a v Zlatých Moravciach. Najviac peňazí pôjde na Spojenú školu v Nitre. Kraj už podpísal zmluvu o dielo s dodávateľom stavebných prác na rekonštrukciu obvodového plášťa južnej a západnej časti budovy za zhruba 1,8 milióna eur.

Ako uviedla hovorkyňa predsedu kraja Oľga Prekopová, na opravu školskej jedálne je schválených 39-tisíc eur, zmluva o dielo s dodávateľom je už podpísaná, zatiaľ nie je zverejnená. Zároveň sa pripravuje verejná súťaž na odstránenie havarijného stavu svietidiel v hlavnej budove s predpokladanými nákladmi zhruba 33-tisíc eur.

Gymnázium Janka Kráľa v Zlatých Moravciach čakajú dve investičné akcie. „Zmluva o dielo bola podpísaná na opravu školskej jedálne vo výške 70 528 eur, termín realizácie je do päť mesiacov odo dňa prevzatia staveniska,“ uviedla Prekopová. V pláne je aj oprava parkiet a riešenie havarijného stavu zatekania na budove školy, na ktoré kraj schválil 13 800.

Spolu 36-tisíc eur je určených na výmenu okien a radiátorov v budove bývalého internátu Obchodnej akadémie v Zlatých Moravciach. Zmluva o dielo zatiaľ ešte nie je podpísaná. Strednú odbornú školu technickú v Zlatých Moravciach čaká výmena okien a oprava sociálnych zariadení na budove odborného výcviku a telocvične. Kraj uzavrel zmluvu s dodávateľom stavby na sumu 71 688 eur s termínom realizácie do 15. novembra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X