Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Spojená škola na Slančíkovej
Foto: © Lucia Bihuncová
27. júla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Štyri stredné školy v Nitre a Zlatých Moravciach čaká rekonštrukcia, kraj investuje tisíce eur

Nitriansky samosprávny kraj zrekonštruuje štyri stredné školy v Nitre a v Zlatých Moravciach. Najviac peňazí pôjde na Spojenú školu v Nitre. Kraj už podpísal zmluvu o dielo s dodávateľom stavebných prác na rekonštrukciu obvodového plášťa južnej a západnej časti budovy za zhruba 1,8 milióna eur.

Ako uviedla hovorkyňa predsedu kraja Oľga Prekopová, na opravu školskej jedálne je schválených 39-tisíc eur, zmluva o dielo s dodávateľom je už podpísaná, zatiaľ nie je zverejnená. Zároveň sa pripravuje verejná súťaž na odstránenie havarijného stavu svietidiel v hlavnej budove s predpokladanými nákladmi zhruba 33-tisíc eur.

Gymnázium Janka Kráľa v Zlatých Moravciach čakajú dve investičné akcie. „Zmluva o dielo bola podpísaná na opravu školskej jedálne vo výške 70 528 eur, termín realizácie je do päť mesiacov odo dňa prevzatia staveniska,“ uviedla Prekopová. V pláne je aj oprava parkiet a riešenie havarijného stavu zatekania na budove školy, na ktoré kraj schválil 13 800.

Spolu 36-tisíc eur je určených na výmenu okien a radiátorov v budove bývalého internátu Obchodnej akadémie v Zlatých Moravciach. Zmluva o dielo zatiaľ ešte nie je podpísaná. Strednú odbornú školu technickú v Zlatých Moravciach čaká výmena okien a oprava sociálnych zariadení na budove odborného výcviku a telocvične. Kraj uzavrel zmluvu s dodávateľom stavby na sumu 71 688 eur s termínom realizácie do 15. novembra.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X