1
13. marca 2019 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA Diskusia()

Štvrťfinálová séria Nitry s Trenčínom je tvrdá a vyrovnaná, Lantoši prišiel o šesť zubov

Hlavní rozhodcovia v druhom zápase udelili hráčom na oboch stranách dovedna až 131 trestných minút.

Štvrťfinálová séria Kaufland play-off Tipsport ligy 2018/19 medzi Nitrou a Trenčínom je po úvodných dvoch zápasoch vyrovnaná. V prvom dueli uspeli „vojaci“ 3:2 po predĺžení, v druhom meraní síl zase zvíťazili domáci „corgoni“ 4:1. Obe stretnutia priniesli okrem pekných hokejových momentov aj viaceré tvrdé zákroky, ktoré boli často za hranou pravidiel.

Nitrania v druhom vystúpení na domácom ľade nepremrhali dvojgólové vedenie, ako to bolo v pondelok. Od začiatku stretnutia si budovali náskok a zaslúžene zvíťazili vďaka presným zásahom Judda Blackwatera, Lana Scheidla, Samuela Bučeka a Graema McCormacka. Po skončení duelu však v nitrianskej šatni rezonovali predovšetkým fauly na mladého útočníka Róberta Lantošiho, ktorý stratil v zápase šesť zubov a musel si vytrpieť nepríjemné zákroky zo strany súpera.

Lantoši sa v zápase ocitol viackrát s hlavou sklonenou smerom k ľadovej ploche. V prvej tretine ho zasiahol Boris Sádecký, ktorý dostal už v desiatej minúte trest do konca stretnutia. V 52. min musel reprezentačný krídelník dokonca zamieriť do šatne, pretože ho pri mantineli trafil lakťom Tomáš Starosta. „Mojím úmyslom nebolo faulovať, chcel som zahrať do tela. Bohužiaľ, protihráčovi som zrejme ´štrajchol‘ aj hlavu. Mrzí ma to. Trest rešpektujem,“ uviedol pre stredajšie vydanie denníka Šport Sádecký. Okrem spomenutých momentov sa na ľade odohralo množstvo menších šarvátok a diváci videli aj pästné výmeny.

Trenčania nevyužili psychickú výhodu z prvého duelu

Trenčania sa miestami až zbytočne venovali fyzickej hre a nevyužili psychickú výhodu z prvého duelu. 83 trestných minút im zabránilo v tom, aby konkurovali dobre hrajúcim Nitranom. Tí až trikrát využili presilovku a už do 24. min si vytvorili rozhodujúci štvorgólový náskok. „Nie je možné, aby sme hrali tak veľa oslabení. Vylúčenia nás pripravili o lepší výsledok, stáli nás veľa síl. V domácich zápasoch musíme zlepšiť disciplínu,“ vyjadril sa útočník trenčianskej Dukly Peter Sojčík pre denník Šport.

S názorom skúseného krídelníka súhlasil aj tréner Trenčanov Peter Oremus, ktorému takisto prekážala nedisciplinovanosť jeho zverencov. „Realizácia šancí z našej strany nebola taká, aká mala byť. V dueli rozhodla slabá disciplína. Gól, ktorý sme strelili, už prišiel neskoro,“ dodal lodivod „vojakov“.

Séria sa po dvoch dueloch v Nitre sťahuje pod hrad Matúša Čáka. V miernej výhode sú po dvoch stretnutiach Trenčania, ktorí získali u súpera cenné víťazstvo. Na postup ďalej však potrebujú oba tímy triumfovať ešte trikrát. Ďalšiu možnosť budú mať v piatok resp. v sobotu na Považí.