Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Chatbot ukf studenti nitra sutaz.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.ukf.sk
5. marca 2019 Zaujímavosti od NitraDen.skUKF Diskusia()

Štvorica mladých študentov vytvorila chatbota, ktorí možno raz bude pomáhať študentom zorientovať sa v univerzite

Štyria študenti z Univerzity Konštantína Filozofa sa nedávno zapojili do súťaže „The Next AI Guardians“.

Do súťaže, ktorá sa zameriava na využívanie umelej inteligencie vo vzdelávaní, sa zapojili študenti z katedry informatiky – Roman Krnáč, Jerguš Kováčik, Marek Rybár a Jozef Čujdík – pod pedagogickým vedením Martina Cápaya. „Analyzovali sme naše možnosti a rozhodli sme sa spraviť chatbota pre študentov,“ priblížil nám zámer tímu Martin Cápay a pokračoval v jeho charakteristike: „Chatbot je online robot, ktorý bude odpovedať na otázky študentov bez nutnosti telefonovať nejakej fyzickej osobe.

Prvým krokom bola prezentácia projektu a jeho charakteristika. Študenti vymysleli praktického pomocníka, ktorý by pomohol študentom zorientovať sa na univerzite, hlavne v začiatkoch ich štúdia. Ako prezentáciu natočili toto video, ktoré vysvetľuje ako pomôže chatbot študentom.

Porote sa projekt páčil a spomedzi 60 súťažiacich sa dostali do druhého kola medzi TOP 25. „V druhom kole bolo potrebné vytvoriť demo nášho projektu,“ vysvetľuje Martin Cápay: „Chalani spravili prieskum na školskej facebookovej stránke, čím svoju ideu rozšírili medzi ostatných študentov. Každý z postupujúcich tímov získal kredit na využitie Microsoft Azure Cloud služieb. A tak sme začali. Chalani za pár týždňov, po hodinách strávených nad projektom, bez predchádzajúcich skúseností, vytvorili funkčný prototyp UKFChatBota. A teraz čakáme, či postúpia do finále, ktoré bude vo Varšave.

Teraz ich čaká pohovor s porotou súťaže a potom sa dozvedia, či sa dostanú medzi TOP 5 tímov. V prípade, že nepostúpia, majú mladí muži v pláne rozšíriť chatbota medzi študentov. Chcú tak skutočne pomôcť svojim spolužiakom. Výhodou chatbota je, že môže komunikovať s neobmedzeným počtom používateľov a je k dispozícii 24 hodín denne.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X