Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
B. BYSTRICA: Radvanský jarmok
B.BYSTRICA: 355. Radvanský jarmok Stánky s ľudovými remeslami poèas 355. roèníka Radvanského jarmoku. Banská Bystrica, 15. september 2012: Foto: SITA/Branislav Raèko
17. októbra 2013 ZaujímavostiSpoznávaj kraj od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

ŠTÚROVO: Polovica predajcov na jarmoku porušovala zákon!

Zamestnanci finančnej správy preverili 33 stánkov – chyby našli v 18

BRATISLAVA 17. októbra – Viac ako polovica predajcov na tradičnom štúrovskom jarmoku nedodržiavala zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Zamestnanci finančnej správy preverili 33 stánkov – chyby našli v 18 z nich. „Kontrolná akcia bola uplynulý víkend na jarmoku v Štúrove. Cieľom kontrol bolo zistiť, či prevádzky riadne evidujú prijaté platby od zákazníkov do elektronických registračných pokladníc a či následne vydajú pokladničný doklad, ktorý zároveň bude spĺňať náležitosti podľa zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice,“ vysvetlila hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková.

Okrem toho kontrolóri preverovali dodržiavanie zákona o spotrebných daniach a zákona o ochrane práv duševného vlastníctva. Na kontrolnej akcii sa zúčastnilo 30 zamestnancov z Daňového úradu v Nitre. Najčastejším porušením zákona bolo nezaevidovanie prijatej tržby v pokladni. Podnikatelia tiež často tržbu zaevidovali, ale nevydali doklad z pokladne. „Minimálna výška uložených pokút za zistené porušenia je 2 430 eur,“ ukončila Macíková.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X