Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Studentska_kvapka_krvi_ukf.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
UKF
6. novembra 2016 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Študentské dni odštartuje v utorok Univerzitná kvapka krvi

V dňoch 8. až 25. novembra 2016 bude mesto Nitra a obe nitrianske univerzity žiť Študentskými dňami nitrianskych univerzít. Ide o súbor spoločenských, kultúrnych a športových podujatí študentov Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

Nenechajte si ujsť tradičné podujatia, ktoré sa každoročne stretávajú s veľkým záujmom študentov a obyvateľov Nitry, ako sú umelecké koncerty, workshopy, divadelné a filmové predstavenia či športové zápasy.

Za zmienku určite stojí Univerzitná kvapka krvi, ktorou sa študentské dni v utorok 8. novembra začnú v priestoroch vestibulu pred Aulou UKF. Ide o humanitárne podujatie organizované v spolupráci s Národnou transfúznou službou v Nitre.

Nemenej zaujímavým podujatím bude tradičný Večerný beh Nitrou, ktorý odštartuje vo štvrtok 10. novembra na pešej zóne v Nitre. Určený je pre všetky vekové a výkonnostné kategórie a zúčastniť sa na ňom môžu žiaci základných škôl, stredných škôl, študenti univerzít, ako aj obyvatelia mesta. Štartovné je zdarma.

Novinkou tohtoročných Študentských dní nitrianskych univerzít bude Table Talk, ktorý sa uskutoční v utorok 22. novembra pred Aulou UKF a v učebni 119 na Štefánikovej o 10. hodine. Pôjde o stretnutie študentov so zamestnávateľmi v neformálnom prostredí.

Pri tomto formáte diskusie bude mať každý zamestnávateľ k dispozícií stôl a približne 10 stoličiek. Po predstavení budú študenti vyzvaní, aby sa posadili k stolu zamestnávateľa, ktorý ich zaujíma a budú mať 15-minútový priestor na diskusiu o pracovných ponukách, kritériách na prijatie do zamestnania, benefitoch, možnostiach ďalšieho vzdelávania a pod. Po uplynutí času sa študenti presunú k stolu iného zamestnávateľa a absolvujú ďalšiu diskusiu. Tento cyklus sa zopakuje 3- až 5-krát.

Po ukončení Table Talk-u budú mať študenti možnosť individuálneho pohovoru so zamestnávateľmi. Aktivity budú určené predovšetkým pre študentov informatiky a cudzích jazykov.

Rektor UKF v rámci študentských dní aj tento rok prijme a odmení študentov, ktorí sa zaslúžili o šírenie dobrého mena univerzity reprezentáciou v študijnej oblasti, oblasti vedy, športu a kultúry. Takisto nebudú chýbať tradičné podujatia ako bierfest, milkiáda, či Hokejový zápas SPU – UKF  o Putovný pohár rektorov nitrianskych univerzít.

Viac info TU.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X