Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Akcia studentiek ukf 3.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Katedra masmediálnej komunikácie a reklamy
29. mája 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Študentky sa rozhodli poukázať na mobbing, korupciu a sexuálne obťažovanie na pracovisku

Študentky Katedry masmediálnej komunikácie a reklamy na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre sa v pondelok rozhodli poukázať na často skloňovaný, avšak neriešený problém. Týmto problémom je mobbing, korupcia a sexuálne obťažovanie na pracovisku.

Ako uvádzajú, „sme svedkami toho, že väčšina podnikov ešte stále ignoruje fenomén mobbingu. Prečo zatvárať oči nad tým, ako šikovní zamestnanci strácajú chuť do práce, znižujú svoj výkon a v tých najhorších prípadoch musia požiadať o PN?“

Je zrejmé, že každodennou súčasťou je korupcia, kedy človek zneužíva dôveru ostatných, len aby sebe mohol zabezpečiť vyšší zisk. Zo všadiaľ sa na nás valí, ako ženy držia jazyk za zubami a nepovedia, že ich nadriadený má na ne sexuálne narážky. Nemôžme zabudnúť na násilie, s ktorým sa spája šikana, slovné urážanie a ponižovanie zamestnancov, uvádzajú ďalej.

Naozaj chceme, aby sa toto neustále dialo v našej demokratickej krajine?

Akcia studentiek ukf 1.jpg
Katedra masmediálnej komunikácie a reklamy

Sociálna guerilla kampaň bola zrealizovaná v areáli Fakultnej nemocnice v Nitre. Hociktorý zamestnaný človek mal možnosť vyjadriť, čo ho trápi v zamestnaní a hodiť žetón do príslušnej krabice (korupcia, šikana, obťažovanie). Ako odmenu si mohol odniesť nálepku. Na tabuli nad krabicami boli pripnuté komentáre z rôznych internetových fór, kde sa ľudia mohli dočítať o problémoch iných ľudí so šikanou, korupciou a sexuálnym obťažovaním na pracovisku.

Akcia studentiek ukf 2.jpg
Katedra masmediálnej komunikácie a reklamy

Za tri hodiny priniesla guerilla kampaň svoje výsledky – svoj hlas dalo až 151 ľudí. Na pracovisku sa so sexuálnym obťažovaním stretlo 12,58 %, s korupciou 31,79 % a so šikanou až 55,63 %.

Organizátorky sú s výsledkami kampane spokojné a vyzývajú ľudí na celom Slovensku, aby sa nebáli hovoriť o problémoch na pracovisku a podniknúť potrebné kroky k ich zastaveniu!

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X