Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Back to school background with books, pencils and apple over chalkboard
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračná foto : gettyimages
3. októbra 2018 Zaujímavosti od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Študentka UKF sa stala prvou Učiteľkou Slovenska

Prvou Učiteľkou Slovenska sa stala študentka externého doktorandského štúdia na Katedre techniky a informačných technológií Pedagogickej fakulty UKF  a zároveň aj učiteľka informatiky na Gymnáziu sv. Edity Steinovej v Košiciach Zuzana Tkáčová.

Víťazka okrem toho, že bude reprezentovať Slovensko v rámci medzinárodnej súťaže Global Teacher Prize v Dubaji, získala finančnú odmenu. Pre porotu bolo rozhodujúce jej nadšenie a zápal, s akým predstupuje pred svojich študentov, ako aj dosiahnuté výsledky.

Ako ďalej informovala Magdaléna Koreny z PR agentúry SKPR Strategies, organizátori meno víťazky Zuzany Tkáčovej vyhlásili netradične – vyslali ho do vesmíru na obežnú dráhu do prvej slovenskej družice s názvom skCube a z nej prijali signál v podobe morzeovky. Po jeho dešifrovaní bolo jasné, kto sa stal Učiteľom Slovenska.

Je to pre mňa spätná väzba, že zrejme svoju prácu robím dobre a mám pokračovať. Chcem naďalej prezentovať bádateľsky orientovanú formu informatiky, s čím sme na Slovensku začali medzi prvými, a chcem motivovať žiakov, aby sa zaujímali hlavne o nanotechnológie v rámci prírodovedných a technických predmetov,“ povedala víťazka.

Do prvého ročníka súťaže Učiteľ Slovenska, ktorú organizuje Komenského inštitút a Živica, sa prihlásilo 100 pedagógov. Do národného kola sa mohli prihlásiť učitelia základných a stredných škôl, učitelia na čiastočný úväzok či školitelia v online kurzoch. Nominovať ich mohla tiež široká verejnosť. Do užšieho finále sa dostala desiatka najinšpiratívnejších učiteľov.

Cieľom súťaže Učiteľ Slovenska je zdôrazniť dôležitosť vzdelávania a posilniť status profesie pedagógov.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X