Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: UKF v Nitre, Lubo Balko
29. septembra 2020 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Študenti Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre pomôžu žiakom počas koronavírusu s doučovaním

Študenti budú v rámci programu pomáhať s individuálnym a skupinovým doučovaním žiakov.

Študenti pedagogiky budú v novom programe ministerstva školstva doučovať žiakov základných škôl. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR v pondelok podpísalo s viacerými pedagogickými fakultami memorandum o programe doučovania žiakov základných škôl, ktoré boli v dôsledku pandémie minulý školský rok zatvorené.

Program na tlačovej konferencii predstavili štátna tajomníčka MŠVVaŠ SR Monika Filipová (SaS), riaditeľka Štátneho pedagogického ústavu (ŠPÚ) Miroslava Hapalová a zástupcovia zapojených vysokých škôl.

Prospešná spolupráca

Filipová verí, že spolupráca bude prospešná a nápomocná, a to nielen pre žiakov základných škôl, ale aj vysokoškolákom prinesie dobré a praktické skúsenosti.

Hapalová uviedla, že program spúšťajú preto, lebo nemalá časť žiakov zostala v minulom školskom roku bez možnosti zapojiť sa do vzdelávania z dôvodu prerušenej prezenčnej výuky.

Z dotazníkového prieskumu Inštitútu vzdelávacej politiky do dištančnej výučby nebolo zapojených takmer 52-tisíc žiakov, čo predstavuje 7,5 percenta žiackej populácie.

Pomoc žiakom

Študenti pedagogických smerov a príbuzných odborov budú v rámci programu pomáhať s individuálnym a skupinovým doučovaním žiakov.

Výhodou, že sa zapájajú študenti vysokých škôl, je, že majú potrebné odborné vedomosti a motiváciu a zároveň potrebné odborné vedenie zo strany vysokých škôl,“ objasnila Hapalová.

Program doučovania tak podľa nej prepája štúdium na vysokej škole s priamou praxou v období, keď to deti potrebujú.

Na podpísaní memoranda zabezpečujúceho doučovania pre žiakov s potrebou podpory pre zavretie škôl počas mimoriadnej situácie sa zúčastnili pedagogická fakulta Katolíckej univerzity v Ružomberku, Prešovskej univerzity v Prešove, Trnavskej univerzity v Trnave, Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, Univerzity Komenského v Bratislave a Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X