Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DIVADLO: Nová dráma/ New drama 2011
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Najzaujímavejšie inscenácie súèasnej drámy, ktoré vznikli v uplynulom roku v profesionálnych divadlách na Slovensku, ponúkne festival Nová dráma/ New drama 2011. Siedmy roèník súažnej prehliadky inscenácií súèasnej drámy sa uskutoèní od 17. do 21. mája v Mestskom divadle Pavla Országha Hviezdoslava (DPOH) v Bratislave. Popri šestici predstavení slovenských divadiel sa diváci môžu teši aj na zahranièných hostí, tento raz zo Slovinska. Publikum Novej drámy sa môže teši na pohybovo-taneèné progresívne autorské divadlo - vystúpenie bratislavskej Debris Company s jej novým titulom Mono. Bratislava, 9. marec 2011. Foto: SITA/Katka Križanovièová
4. októbra 2013 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

Študenti UKF môžu opäť navštevovať divadelné dielne

Nitra 4. októbra – Nitrianski študenti Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) opäť dostanú príležitosť absolvovať dielne pod lektorským vedením odborníkov z divadelnej vedy a praxe. V dňoch 11. – 13. októbra sa v Univerzitnom tvorivom ateliéri UKF v Nitre uskutoční workshop Homo ludens.

Októbrový workshop bude lektorovať Lucia Blašková, ktorá sa do ateliéru vráti po predchádzajúcich dielňach Základy tvorivej dramatiky a Divadelná výchova. „Kontinuálne nadviaže na fenomén dramatickej hry,“ informovala Hana Zeleňáková, manažérka projektu Vzdelávanie divadlom. Worskhop je súčasťou cyklu Aplikácia divadelných poetík, organizuje ho Filozofická fakulta UKF v Nitre s podporou Európskych štrukturálnych fondov.

Lucia Blašková je dramaturgičkou, režisérkou, manažérkou, pedagogičkou a umeleckou riaditeľkou festivalu site specific tvorby KREATER. Vo svojej lektorskej činnosti vychádza z vlastnej divadelnej praxe a zo skúseností z neformálnych vzdelávaní, ktoré absolvovala v predchádzajúcich rokoch.

Vedie workshopy zamerané na autorské divadlo, tvorivú dramatiku, divadelnú výchovu. Študuje postgraduálne štúdium v odbore Divadlo a výchova na JAMU v Brne so špecializáciou na workshop ako metódu tvorby. V poslednom čase sa venuje edukačnému dosahu performačných aktivít.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X