Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Dead turtle among plastic garbage from ocean on the beach
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto : Gettyimages
14. novembra 2018 Zaujímavosti od NitraDen.skUNIAG Diskusia()

Študenti SPU sa dozvedeli informácie o korytnačkách trikrát inak, ich ochrane treba venosť pozornosť

Pracovníci vivária, ktoré je súčasťou Botanickej záhrady SPU v Nitre, v spolupráci s Klubom chovateľov korytnačiek organizovali úspešný odborný seminár. Tretí ročník sa konal 10. novembra vo výučbovej miestnosti skleníkov BZ.

Rovnako ako v predchádzajúcich dvoch ročníkoch, boli pripravené tri prednášky. Nosnou bola téma z oblasti ochrany prírody – prednášku s názvom Monitoring a ochrana korytnačky zelenkastej v Chorvátsku predniesol Róbert Kirchner. Ďalšie dve boli zamerané na chovateľstvo – Michal Barta vystúpil s témou Chov korytnačky žltohnedej a Michal Šesták priblížil Chov korytnačky ostrohatej.

Ďalší seminár s účasťou prednášateľov z Česka a Talianska, sa uskutoční od 15. do 16. marca 2019. Nosnou bude prednáška uznávanej českej biologičky Hany Svobodovej – Ochrana morských korytnačiek na Borneu.

Znečistenie oceánov a stav živočíchov, žijúcich v nich, je v súčasnosti jednou z často spomínaných ekologických tém, ktorej sa určite treba venovať. Aj my ako pracovisko veľmi radi takýmto spôsobom prispejeme k zvýšeniu informovanosti a edukácie nielen odbornej, ale aj laickej verejnosti,“ povedal Róbert Kirchner, vedúci univerzitného vivária.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X