Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hladina projekt nitra rieka ukf kolaz.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: ukf
16. apríla 2019 Zaujímavosti od NitraDen.skUKF Diskusia()

Študenti nitrianskej univerzity chceli projektom Hladina upozorniť na problémy spájajúce sa s alkoholom

V rieke pútalo pozornosť 5 figurín, ktoré symbolizovali hlbšie posolstvo, pochopili ste to?

Na začiatku apríla sa v rieke Nitra objavilo 5 figurín, ktoré mali pripomínať utopených ľudí. „Utopenci“ v rieke boli však len začiatok celej kampane venujúcej sa problémom spojených s alkoholom. Študenti z Katedry marketingovej komunikácie a reklamy FF UKF chceli v rámci projektu upozorniť na nebezpečenstvo pitia nadmerného množstva alkoholu.

Študenti na základe štatistík zistili, že práve v Nitrianskom kraji boli hodnoty utopenia sa po neuváženom požívaní alkoholu alarmujúce. Na túto problematiku chceli teda študenti upozorniť a to čo najviac šokujúco, chceli sa však vyhnúť pohoršeniu. Tak vznikli figuríny, ktoré sú umiestnené v rieke a za každou z nich je skrytý príbeh. Okoloidúci si mohli ku každej figuríne prečítať meno, vek a poslednú vetu pred smrťou.

Hladina projekt nitra rieka ukf 3.jpg
Zdroj: scontent.fbts2-1.fna.fbcdn.net

Kampaň študenti zavŕšili podujatím, ktorého sa zúčastnili zamestnankyne Slovenského Červeného kríža, zástupca z agentúry theMarketing a pedagogička Jana Rybanská. „Chceli sme na evente ľudí, ktorí budú reálne spojení s našou kampaňou,“ vysvetľuje, jeden zo študentov, Michal Porubovič: „Preto sme tam mali pána Šidlu, ktorý publiku vysvetlil, ako vlastne funguje štýl, ktorým sme vytvárali našu kampaň, keďže ani ten nebol náhodný. Kampaň Hladina je tvorená tzv. guerrilla marketingom, ktorý sa tvorí za minimálnych nákladov s cieľom vírusového šírenia. Jednoducho povedané – Niečo príde, šokuje a zmizne.“

Hladina projekt nitra rieka ukf 5.jpg
Zdroj: scontent.fbts2-1.fna.fbcdn.net

Študenti vyhodnotili svoju kampaň ako úspešnú: „Ohlasy boli nadmieru pozitívne a kampaň sa organicky rozšírila aj mimo mesta Nitra čo nás príjemne prekvapilo. Samozrejme, stretli sme sa aj so zopár negatívnymi komentármi na naše meno, ale tie prichádzali väčšinou od ľudí vo vyššom veku, ako bola naša cieľová skupina. Hlavne na týchto „hate“ komentároch bolo vidno, že ľudia vôbec nepochopili myšlienku a celý náš zámer, preto pre nás ani neboli veľmi relevantné.“ Zmysel kampane vidia v tom, že umožnila poslať do sveta správu, ktorou dokážu pomôcť.

Hladina projekt nitra rieka ukf.jpg
Zdroj: scontent.fbts2-1.fna.fbcdn.net
Hladina projekt nitra rieka ukf 2.jpg
Zdroj: scontent.fbts2-1.fna.fbcdn.net
Hladina projekt nitra rieka ukf 4.jpg
Zdroj: scontent.fbts2-1.fna.fbcdn.net

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X