Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Sos polytechnicka zm maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
27. februára 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Stredné odborné školy v kraji zmodernizujú za 5,2 milióna eur z eurofondov

Šesť stredných odborných škôl v Nitrianskom kraji čaká modernizácia. Nitriansky samosprávny kraj (NSK) získal nenávratný finančný príspevok približne 5,2 milióna eur z eurofondov a štátneho rozpočtu na technické vybavenie a rekonštrukciu škôl. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka kraju schválilo šesť žiadostí z ôsmich.

Ako uviedla hovorkyňa predsedu NSK Oľga Prekopová, najskôr budú verejné obstarávania, potom stavebné práce a nakoniec sa budú umiestňovať stroje a zariadenia „V súčasnosti je ťažké odhadnúť, či sa všetky investície zrealizujú v roku 2018.V prípade projektu Strednej priemyselnej školy – Ipari Szakközépiskola Komárno sú projektové aktivity plánované na 18 mesiacov,“ uviedla Prekopová. Kraj bude projekty spolufinancovať sumou vyše 270-tisíc eur.

Školy i centrá odborného vzdelávania

Skvalitnenie a rozšírenie praktického vzdelávania v oblasti robotizácie kybernetických systémov čaká Strednú priemyselnú školu strojnícku a elektrotechnickú na Ulici Fraňa Kráľa v Nitre. Projekt počíta s celkovými výdavkami vo výške 142 972 eur. V Strednej odbornej škole veterinárnej v Nitre za 679 780 eur zrekonštruujú priestory na praktické vyučovanie odborných predmetov a laboratóriá vybavia modernými učebnými pomôckami.

Zatraktívnenie štúdia technických predmetov a doplnenie vybavenia pripravovaného Centra odborného vzdelávania a prípravy pre zváranie a nedeštruktívne technológie je cieľom projektu, ktorý sa bude realizovať na Strednej odbornej škole technickej v Tlmačoch. Celkové výdavky na projekt budú 1 336 352 eur.

Na Strednej odbornej škole polytechnickej v Zlatých Moravciach chcú zvýšiť kvalitu vzdelávania v odboroch autoopravár – mechanik, elektrotechnika, mechanik elektrotechnik, Technické lýceum, a to vybavením technikou. Škola pôsobí ako Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre automatizáciu, elektrotechniku a informačno-komunikačné technológie. Predpokladané náklady sú 915 398 eur.

Aktivity projektu za 914 885 eur na Strednej odbornej škole technickej v Zlatých Moravciach budú smerovať k dobudovaniu Centra odborného vzdelávania a prípravy pre chladiacu a klimatizačnú techniku, ktoré je jediným s týmto zameraním na Slovensku. „Prekrytím a technickým vybavením nevyužitej terasy vo vnútornom areáli školy vznikne ekoučebňa, ktorá bude pri priaznivom počasí slúžiť na výučbu odborných predmetov v oblasti obnoviteľných zdrojov energie,“ informovala Prekopová. Stredná priemyselná škola – Ipari Szakközépiskola v Komárne bude mať nové stroje, prístroje a zariadenia do laboratórií a odborných učební, čo si vyžiada stavebné úpravy priestorov. Ide o najrozsiahlejší zo šiestich projektov, ktorého predpokladaného náklady sú 1 507 031 eur.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X