Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sos polytechnicka zm maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
27. februára 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Stredné odborné školy v kraji zmodernizujú za 5,2 milióna eur z eurofondov

Šesť stredných odborných škôl v Nitrianskom kraji čaká modernizácia. Nitriansky samosprávny kraj (NSK) získal nenávratný finančný príspevok približne 5,2 milióna eur z eurofondov a štátneho rozpočtu na technické vybavenie a rekonštrukciu škôl. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka kraju schválilo šesť žiadostí z ôsmich.

Ako uviedla hovorkyňa predsedu NSK Oľga Prekopová, najskôr budú verejné obstarávania, potom stavebné práce a nakoniec sa budú umiestňovať stroje a zariadenia „V súčasnosti je ťažké odhadnúť, či sa všetky investície zrealizujú v roku 2018.V prípade projektu Strednej priemyselnej školy – Ipari Szakközépiskola Komárno sú projektové aktivity plánované na 18 mesiacov,“ uviedla Prekopová. Kraj bude projekty spolufinancovať sumou vyše 270-tisíc eur.

Školy i centrá odborného vzdelávania

Skvalitnenie a rozšírenie praktického vzdelávania v oblasti robotizácie kybernetických systémov čaká Strednú priemyselnú školu strojnícku a elektrotechnickú na Ulici Fraňa Kráľa v Nitre. Projekt počíta s celkovými výdavkami vo výške 142 972 eur. V Strednej odbornej škole veterinárnej v Nitre za 679 780 eur zrekonštruujú priestory na praktické vyučovanie odborných predmetov a laboratóriá vybavia modernými učebnými pomôckami.

Zatraktívnenie štúdia technických predmetov a doplnenie vybavenia pripravovaného Centra odborného vzdelávania a prípravy pre zváranie a nedeštruktívne technológie je cieľom projektu, ktorý sa bude realizovať na Strednej odbornej škole technickej v Tlmačoch. Celkové výdavky na projekt budú 1 336 352 eur.

Na Strednej odbornej škole polytechnickej v Zlatých Moravciach chcú zvýšiť kvalitu vzdelávania v odboroch autoopravár – mechanik, elektrotechnika, mechanik elektrotechnik, Technické lýceum, a to vybavením technikou. Škola pôsobí ako Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre automatizáciu, elektrotechniku a informačno-komunikačné technológie. Predpokladané náklady sú 915 398 eur.

Aktivity projektu za 914 885 eur na Strednej odbornej škole technickej v Zlatých Moravciach budú smerovať k dobudovaniu Centra odborného vzdelávania a prípravy pre chladiacu a klimatizačnú techniku, ktoré je jediným s týmto zameraním na Slovensku. „Prekrytím a technickým vybavením nevyužitej terasy vo vnútornom areáli školy vznikne ekoučebňa, ktorá bude pri priaznivom počasí slúžiť na výučbu odborných predmetov v oblasti obnoviteľných zdrojov energie,“ informovala Prekopová. Stredná priemyselná škola – Ipari Szakközépiskola v Komárne bude mať nové stroje, prístroje a zariadenia do laboratórií a odborných učební, čo si vyžiada stavebné úpravy priestorov. Ide o najrozsiahlejší zo šiestich projektov, ktorého predpokladaného náklady sú 1 507 031 eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X