Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kľúče, auto
ilustračné: pexels.com
18. januára 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Stratené kľúče od vozidla majiteľke nechýbali, mladý muž zas nevedel o rozbitom skle na svojom aute

Príslušníci nitrianskej mestskej polície riešili v uplynulých dňoch aj vozidlá v uliciach Nitry. V jednom prípade išlo o stratené kľúče, v druhom o rozbité sklo.

Ako informovala Mestská polícia v Nitre, vo večerných hodinách prijali na operačnom stredisku oznam o nájdení kľúča. Ten mal byť od motorového vozidla značky Nissan a nálezca ho našiel na Murániho ulici v Nitre.

Podľa slov polície hliadka kľúč od nálezcu prevzala, ale žiadne vozidlo uvedenej značky sa v okolí nenachádzalo. Policajti preto oslovili domácich, no nikto z opýtaných občanov nevedel, ktorý sused vlastní vozidlo značky Nissan.

Ako pokračovala nitrianska mestská polícia, z vyššie uvedených dôvodov hliadka kľúč od vozidla umiestnila na útvare mestskej polície, ktorý sa nachádza na Cintorínskej ulici v Nitre. Následne oznam o náleze operačný príslušník zverejnil na internetovej stránke MsP Nitra v rubrike venovanej stratám a nálezom.

„Neskôr sa operačnému príslušníkovi podarilo zistiť totožnosť štyridsaťtriročnej majiteľky z Nitry a tá si po informovaní o náleze svoje kľúče o dva dni neskôr prevzala na útvare mestskej polície,“ dodala na záver polícia.

Tento prípad nebol jediným, v ktorom hral hlavnú rolu automobil. Ako uviedla nitrianska mestská polícia, príslušníci počas hliadkovania a kontrolovania dodržiavania verejného poriadku spozorovali na ulici Janka Kráľa vozidlo. To malo rozbité sklo na zadných dverách batožinového priestoru.

Policajti preto preverili, či po vozidle nie je vyhlásené pátranie a keďže vozidlo hľadané nebolo, zistili totožnosť jeho držiteľa a informovali ho o zistenom poškodení. Majiteľom vozidla bol 21-ročný muž z Kapušian s prechodným pobytom v Nitre. Ako muž uviedol polícii, o poškodení svojho vozidla údajne nevedel.

„Po príchode si vozidlo skontroloval a vyhlásil, že nič okrem okna nie je poškodené alebo odcudzené, vozidlo nenieslo známky trestnej činnosti. Uviedol, že zadné sklo mal prasknuté už skôr a, pravdepodobne, pôsobením mrazu počas noci sklo nevydržalo a prasklo. Vozidlo si prevzal a zabezpečil proti odcudzeniu,“ napísala Mestská polícia v Nitre prostredníctvom svojej webovej stránky.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X