Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
protihluková stena/bariéra
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
23. februára 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Pre Strategický park Nitra, v ktorom bude mať závod Jaguar, projektujú cesty a protihlukové steny

Vo fáze projektovania je momentálne cestná infraštruktúra Strategického parku Nitra, v ktorom bude stavať svoj závod automobilka Jaguar Land Rover. Po dokončení projektov bude nasledovať verejné obstarávanie na zhotoviteľa, ktoré stanoví cenu.

Výstavba by sa mala začať v roku 2017 a ukončenie očakávame v roku 2018,“ povedal hovorca ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Martin Kóňa. Súčasťou verejného obstarávania na cestnú infraštruktúru budú aj protihlukové steny. K ich dĺžke a výške sa zatiaľ hovorca vyjadrovať nechcel.

Technické riešenie vrátane výšky a dĺžky bude navrhnuté tak, aby sa dosiahla efektívna ochrana priľahlých obytných zón pred hlukovým zaťažením,“ povedal Kóňa a dodal, že cenu protihlukových stien stanoví súťaž. Podľa akustickej štúdie od spoločnosti Euroakustik by mali byť v dvoch výškach – 4,5 metra a deväť metrov. Samostatným investičným projektom spoločnosti MH Invest II, s. r. o., je dobudovanie križovatky v Mlynárciach.

Jaguar Land Rover by mal začať stavať svoj závod v tomto polroku. Územie pripravuje na výstavbu firma Strabag, ktorú vybrala dcérska spoločnosť ministerstva hospodárstva MH Invest rokovacím konaním bez zverejnenia. Hodnota zákazky je 147 miliónov eur s DPH. Strabag zabezpečí geologický prieskum, rôzne projektové dokumentácie, hrubé terénne úpravy vrátane odvodnenia okolitého územia, archeologického prieskumu a výstavbu inžinierskych sietí.

V zozname povoľovaných stavebných objektov pre Strategický park Nitra je napríklad prekládka plynovodu, výstavba dočasných inžinierskych sietí, prípojka vodovodu a splaškovej kanalizácie, dažďová kanalizácia, verejný vodovod či systém znižovania hladiny podzemnej vody. V konaní sú aj samostatné stavby automobilky – budovy, prevádzkové súbory, inžinierske stavby a ďalšie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X