Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kormAN
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
13. februára 2014 Šport NitraOblastný futbal od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Rozhovor: Štefan Korman, nový predseda Oblastného futbalového zväzu Nitra – Aké zmeny a smerovanie môžeme očakávať?

Mohli by ste sa na úvod stručne predstaviť?

Štefan Korman: Vyrastal som v Ivanke pri Nitre, vyštudoval som dopravnú priemyslovku v Trnave a Vysokú školu podnikania v Ostrave. Pracujem v Nitrianskych novinách od ich založenia v roku 1992, sám som bol aj spoluvlastníkom Nitrianskeho týždenníka. Po vstupe do vydavateľstva Petit Press pôsobím na pozícii obchodného riaditeľa siete regionálnych novín MY a ECHO.

Kedy ste sa začali zaujímať o futbal?

Štefan Korman: S futbalom som spojený vlastne od detstva, aktívne som ho aj hrával. Pri práci v novinách som dostal zo zväzu ponuku na pozíciu predsedu Športovo-technickej komisie, ktorá riadi súťaže Oblastného futbalového zväzu v Nitre, posledných dvanásť rokov som bol členom Výkonného výboru.

foto korman

Pripravujete ako nový predseda nejaké štrukturálne či iné zmeny?

Štefan Korman: Z debát s klubovými funkcionármi vyplynuli tri okruhy, na ktoré sa chceme zamerať prioritne. Priestor vidíme v práci s mládežou, deti majú v dnešnej dobe veľa možností, ako tráviť voľný čas a je na nás, aby sme našli nájsť spôsob, ako ich dostať na ihriská. Zvýšiť chceme aj počet rozhodcov aktívnym náborom, aby sme na zápasoch I. triedy mali troch rozhodcov a v nižších súťažiach minimálne dvoch. Treťou ambíciou je zavedenie videokamier na zápasoch dospelých, od čoho si sľubujeme nielen lepšie výkony delegovaných osôb. Pozitívny vplyv kamery totiž môžu mať aj na správanie hráčov, funkcionárov či divákov, vďaka čomu dokážeme povýšiť futbal na spoločenské podujatie, ktoré bude lákať na naše ihriská celé rodiny.

Ako hodnotíte dlhoročné pôsobenie vášho predchodcu Petra Martinca vo funkcii predsedu OBFZ?

Štefan Korman: Peter Martinec pôsobil ako predseda ObFZ Nitra 24 rokov. Dôvera, ktorú požíval zo strany klubov počas šiestich volebných období, je najlepším vysvedčením jeho práce. Peter sa ale sám rozhodol, že prišiel čas na zaslúžený oddych, chcel už zvoľniť tempo. Ak by išiel kandidovať ďalej, som presvedčený, že by ani nemal protikandidáta, čo hovorí za všetky ďalšie komentáre. Aj preto som rád, že Peter prijal ponuku na post predsedu Revíznej komisie, aby sme mohli aspoň takto využiť pre futbal v našom zväze jeho dlhoročné skúsenosti.

Ste fanúšikom niektorého z klubov oblastného futbalu?

Štefan Korman: Futbal si ako fanúšik užívam už iba na zápasoch mojich synov. Samozrejme sa mi ale vždy dokážu vybaviť pekné spomienky na časy či kamarátov, keď som hrával za Ivanku pri Nitre, Dolné Krškany a Veľký Cetín.

Čo by podľa vás nemalo chýbať na webovej stránke, ktorá bude zastrešovať dianie v oblastnom futbale?

Štefan Korman: Základom sú určite oficiálne správy z odborných komisií, tiež výsledkový servis zo súťaží dospelých aj mládeže. Našu stránku rovnako ako weby všetkých oblastných zväzov zastreší už čoskoro Slovenský futbalový zväz v rámci unikátneho projektu Informačného systému slovenského futbalu a z informácii, ktoré zatiaľ mám k dispozícii, môžem povedať, že fanúšik si príde na svoje.

Ako vidíte budúcnosť oblastného futbalu?

Štefan Korman: Vyrastal som ako futbalista v našich súťažiach a na našich ihriskách, preto viem, že na tejto úrovni sa hrá futbal z lásky, nie pre peniaze. Nájdu sa aj návštevy na niektorých zápasoch v I. triede, ktoré sú vyššie ako v Corgoň lige, čo je asi najlepšia odpoveď na vašu otázku o budúcnosti futbalu na dedinách. Aj v Nitrianskych novinách sme vždy dávali oblastnému futbalu veľký priestor, pretože priťahoval masy fanúšikov, a tak to aj zostane. Sám ale napríklad tiež rád a so záujmom čítavam diskusie na oblastnom futbale, kde je vidieť, že nám rastie nová generácia fanúšikov. Názory v diskusiách sa niekedy rôznia, pravda býva niekde uprostred, ale hlavné je, že ľudia hovoria o futbale, to je dôležité.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X