Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
staré divadlo Karola Spišáka
SITA
4. októbra 2015 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Staré divadlo Karola Spišáka uvedie v jubilejnej sezóne 6 premiér. Pozrite sa, ktoré to budú

Prvého marca 2016 oslávi divadlo 65 rokov, počas ktorých vytvorilo 206 inscenácií a odohralo 12 885 predstavení, čo je každý rok priemerne 199 predstavení doma i v zahraničí.

Jeho predstavenia videlo 3 436 878 divákov. Ako informovalo vedenie divadla, v tejto sezóne prinesie šesť príbehov o vlastnostiach, ktoré z bytosti robia človeka.

Už 6. októbra sa na javisko Starého divadla Karola Spišáka vráti úspešná inscenácia režiséra Ondreja Spišáka Čin-Čin od Ľudmily Podjavorinskej. Múdry príbeh o typickej mladíckej nerozvážnosti a procese dospievania bude venovaný deťom od troch rokov.

Autorský projekt umelca Andreja Kalinku Zázraky pre Alicu, voľne inšpirovaný svetoznámym príbehom Lewisa Carolla Alica v krajine zázrakov, bude mať premiéru 27. novembra. Príbeh dievčaťa, ktoré sa z neistoty uzavrelo do vlastného vykonštruovaného sveta, bude venovaný divákom od päť do 100 rokov. Inscenácia vzniká s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

V predvianočnom čase 18. decembra sa dostane na dosky Starého divadla Karola Spišáka Kúpalisko, inscenácia hry Báry Kubátovej, ktorú napísala pre toto divadlo. Satirický psychotriler o slastiach i strastiach žensko-mužských vzťahov a životných paradoxoch režijne pripraví Šimon Spišák. Inscenácia bude určená divákom od 18 rokov.

Deťom od piatich rokov bude určená inscenácia podľa knihy Carla Collodiho Pinocchio v réžii Ivana Martinku. Premiéru bude mať 26. marca 2016. Slávneho Malého princa od Antoine de Saint-Exupéryho privedie k životu režisér Ondrej Spišák, ktorého tvorivá metóda je založená na silnom príbehu, výraznej javiskovej metafore a detskej tvorivej fantázii.

Najslávnejší rozprávkový príbeh modernej literatúry preložili do viac ako 180 jazykov a dialektov. Ide o príbeh letca, samotného autora, ktorý stroskotá na Sahare a stretáva sa s Malým princom z ďalekej planéty. Premiéru inscenácie venovanej divákom od troch rokov plánuje divadlo na 3. júna 2016.

Posledným premiérovým titulom jubilejnej 65. sezóny Starého divadla Karola Spišáka bude javisková adaptácia Denníka Anny Frankovej v réžii Šimona Spišáka pre divákov od desať rokov. Inscenácia o dospievaní trinásťročného židovského dievčaťa počas druhej svetovej vojny by mala mladým ľuďom pomôcť pochopiť proces vlastného dospievania, upozorniť na tragické následky xenofóbie, rasizmu a neľudskosti a jednoznačne odsúdiť násilie a nenávisť ako podhubie vojenských konfliktov. Premiéra je naplánovaná na 10. júna 2016.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X