Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spu_nr_2 lucia bihuncova.jpg
Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
12. decembra 2016 Správy NitraKrimi od NitraDen.skSITA, © 2016 SITA

SPU už rozhodla o osude študentov a pedagógov v kauze podplácania

Troch študentov podmienečne vylúčili zo štúdia do konca akademického roka 2016/2017, dvaja už nie sú študentmi univerzity.

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) už rozhodla o ďalšom osude študentov aj pedagógov v kauze podplácania s cieľom urobiť skúšky. Troch študentov Technickej fakulty, ktorých Špecializovaný trestný súd v Pezinku právoplatne odsúdil za prečin podplácania, podmienečne vylúčili zo štúdia do konca akademického roka 2016/2017. V tejto lehote sa nesmú dopustiť disciplinárneho priestupku. O Patrikovi B. a Borisovi B. rozhodla disciplinárna komisia Technickej fakulty SPU 25. novembra 2016, o Patrikovi J. rozhodla v pondelok 12. decembra 2016.

Celkovo bolo študentov v kauze podplácania päť, dvaja už nie sú študentmi SPU. Ako uviedla hovorkyňa univerzity Renáta Chosraviová, jeden z pätice odsúdených študentov Technickej fakulty bol za predchádzajúci akademický rok z univerzity vylúčený pre nesplnenie študijných povinností, ďalší je už absolvent. „Voči absolventovi univerzita nemôže podniknúť žiadne kroky,“ poznamenala Chosraviová. S dvoma obvinenými zamestnancami univerzita rozviazala pracovný pomer dohodou, s Ľ. H. 12. augusta a s M. V. v pondelok. S tretím zamestnancom V. K. rozviazala pracovný pomer dohodou 9. augusta, odišiel z funkcie prodekana Technickej fakulty.

O prípadoch korupcie na univerzite informoval Úrad špeciálneho prokurátora v auguste. Prokurátor vtedy predložil na súd dohody o vine a treste so študentmi Borisom B., Patrikom B. a Dávidom S., ktorí sa priznali k podplácaniu odborných asistentov Technickej fakulty SPU. Úplatkom boli fľaše alkoholu a klobásy. Neskôr pribudli k trojici študentov ďalší dvaja – Imrich S. a Patrik J. Všetkých už odsúdili, dostali peňažné tresty 200 eur, Imrich S. 300 eur. Hovorkyňa univerzity zdôraznila, že SPU sa ako uznávaná inštitúcia, ktorá úspešne pôsobí už 64 rokov v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu v rámci vysokého školstva na Slovensku, od konania študentov a odborných asistentov dištancuje.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X