Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SPU, Slovenská poľnohospodárska univerzita
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: franophoto, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
21. januára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

SPU otvorí dva nové študijné programy, zamerané budú na automobilový priemysel a technológie v gastronómii

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre ponúkne v budúcom akademickom roku 2017/2018 dva nové študijné programy a jeden rozšírený. Reaguje nimi na aktuálne požiadavky praxe a trhu práce.

Fakulta biotechnológie a potravinárstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre pripravila nový akreditovaný bakalársky študijný program potraviny a technológie v gastronómii, na ktorý si záujemcovia o štúdium budú môcť podávať prihlášky do konca apríla 2017. Na Technickej fakulte SPU akreditovali nový program výrobné technológie pre automobilový priemysel. Fakulta zároveň ponúkne aj rozšírený program obchodovanie a podnikanie s technikou, ktorý SPU zabezpečí v spolupráci s Technickou fakultou Českej zemědělskej univerzity v Prahe. Záujemcovia sa na ne budú môcť prihlásiť do konca marca 2017.

„Podľa dekanov oboch fakúlt nové programy reflektujú požiadavky praxe a obsahujú výskumný potenciál, ktorý je čoraz viac viditeľný vo svete,“ uviedla hovorkyňa univerzity Renáta Chosraviová.

Absolventi programu potraviny a technológie v gastronómii budú ovládať problematiku zásad správnej výrobnej a hygienickej praxe na všetkých stupňoch výroby, stravovania a predaja pokrmov a nápojov. Uplatnia sa ako manažéri cateringovej spoločnosti, stravovacieho zariadenia, výroby a predaja lahôdkárskych a cukrárskych výrobkov alebo tiež ako technológovia výroby pokrmov a nápojov.

Absolventi programu výrobné technológie pre automobilový priemysel sa uplatnia ako výrobní technológovia, programátori obrábacích strojov, konštruktéri a pracovníci odbornej technickej kontroly.

Študijný program obchodovanie a podnikanie s technikou má pripraviť študentov pre oblasť podnikania, obchodovania s technikou a riadenia prevádzky strojov.

Prvá polovica štúdia bude na Technickej fakulte Českej zemědělskej univerzity v Prahe, druhá na Technickej fakulte SPU v Nitre, pričom po úspešnom absolvovaní štúdia obe univerzity vydajú absolventovi spoločný doklad.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X