Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
SPU, Slovenská poľnohospodárska univerzita
© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
11. júla 2017 Správy NitraIné od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

SPU chce z átria vytvoriť oddychový priestor aj pre verejnosť

Átrium v hlavnom areáli Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre získa nový vzhľad. Vymenia tam mobiliár, pribudnú stojany na bicykle a nádoby na triedenie odpadu v zmysle motta „SPU – zelená univerzita“.

Cieľom je vytvoriť z átria reprezentatívnu a oddychovú zónu, ktorá bude slúžiť nielen študentom a zamestnancom univerzity, ale aj verejnosti. Na projekt, ktorý sa bude realizovať do 15. novembra, získala univerzita 5 000 eur z Nadácie Slovenskej sporiteľne v programe Pomôžte nám pomáhať 2017.

Átrium sa nachádza v centre pôvodného areálu SPU, národnej kultúrnej pamiatky. „Mobiliár je dnes zničený a nefunkčný. Cieľom projektu je zlepšiť podmienky pre trávenie času študentov medzi vyučovaním a zamestnancov počas krátkych pracovných prestávok, skrášliť prostredie univerzitného areálu a vytvoriť podmienky na relax aj pre verejnosť,“ informovala hovorkyňa SPU Renáta Chosraviová. Ako dodala, do pretvárania átria sa ako dobrovoľníci zapoja študenti aj zamestnanci univerzity.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X