Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
mesto_nitra
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
14. mája 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skLucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. www.nitra.sk

Sprístupnenie elektronických služieb mesta Nitra už koncom tohto roka

Projekt elektronizácie služieb mesta Nitra je realizovaný od augusta 2014. Jeho ukončenie a uvedenie do prevádzky má mesto v pláne koncom tohto roka.

Hlavným zámerom projektu je poskytovať služby pre občanov a podnikateľov elektronicky prostredníctvom webového portálu mesta Nitra. „Potrebujeme definovať princípy informatizácie verejnej správy tak, aby aktivity subjektov verejnej správy pri aplikácii IKT (informačné a komunikačné technológie) koncepčne smerovali k digitalizácii procesov výkonu správy a poskytovaniu efektívnych e-služieb pre verejnosť,“ uvádza webová stránka nášho mesta.

Podľa stránky bude informačný systém prepojený cez spoločné moduly s Ústredným portálom verejnej správy. Mesto má v pláne prepojiť ho aj s ISVS (informačné systémy verejnej správy). „Súčasťou IS bude aj novovybudovaný portál, ktorý sa stane komunikačným kanálom, prostredníctvom ktorého budú podávané elektronické žiadosti občanov a podnikateľov. Zároveň sa aj zefektívni a zrýchli publikovanie informácií,“ uvádza webová stránka mesta Nitra.

Radnica v súčasnosti nedisponuje elektronickým komunikačným kanálom, ktorý by zabezpečoval pre občanov a podnikateľov kontaktný bod s mestom.

V rámci pilotného projektu mesto spustilo elektronickú službu s názvom Karta klienta. Tá obsahuje niekoľko elektronických formulárov prevažne v agende miestnych daní a poplatkov. Tento proces ale nie je plne elektronizovaný, pretože klienti musia vyplnené dokumenty zasielať mestu poštou alebo ich doručiť osobne.

Prínosom projektu elektronizácie služieb bude nová forma komunikácie občanov a podnikateľov s mestom. „Dôjde ku skráteniu času na vybavenie žiadostí a celkovo k zefektívneniu služieb,“ uvádza web radnice.

„Mesto Nitra zavedením elektronických služieb pre občanov a podnikateľov má príležitosť sa zaradiť medzi prvé mestá, ktoré takúto možnosť komunikácie a vybavovania agend budú pre svojich občanov poskytovať,“ dodáva webová stránka Nitry.

Projekt je financovaný z Operačného programu Informatizácia spoločnosti. Do prevádzky má byť spustený v decembri 2015.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X