Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Horizon33_2014-3-18_13-24-59
4. júna 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© TASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Športová olympiáda umožňuje postihnutým deťom ukázať ich silu a šikovnosť

Nitra 4. júna – Množstvo súťaží a športových zápolení dnes absolvovali žiaci Spojenej školy internátnej na Červeňovej ulici v Nitre. Deti s rôznym druhom a stupňom mentálneho postihnutia si spoločne zmerali svoje sily v rámci Športovej olympiády, ktorú pre ne pripravili pedagógovia ako súčasť osláv Medzinárodného dňa detí.

„Do nášho vzdelávania patria aj podujatia, ktoré zabezpečujú tvorivosť detí v rámci ich možností aj v oblasti športových a relaxačných aktivít. Práve Športová olympiáda je dňom naplnenia športového ducha a nadšenia. Deti aj napriek zdravotnému postihnutiu ukážu svoju silu, šikovnosť, radosť a zdravé súťaženie,“ povedala riaditeľka školy Soňa Šišková.

Ako pripomenula, dnešné športové dopoludnie bude pokračovať po celý deň. Pre deti sú pripravené rôzne atrakcie a zábavný program spojený s opekačkou. „Práve prostredníctvom takýchto bohatých a zážitkových aktivít sa usilujme rozvíjať každého jednotlivca a robiť deti šťastnejšími,“ dodala.

Spojená škola internátna na Červeňovej ulici v Nitre zabezpečuje výchovu a vzdelávanie pre 120 žiakov so stredným a ťažkým stupňom mentálneho postihnutia, s kombinovaným postihnutím, s autizmom alebo ďalšími vývinovými poruchami s mentálnym postihnutím.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X