Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DOPRAVA: Mimoúrovòová križovatka na R1
SITA
29. októbra 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Spoločnosť MH Invest si opäť predĺžila tender na ďalšie napojenie priemyselného parku na R1

Štátna spoločnosť MH Invest štyrikrát upravila podmienky tendra. Pôvodnú lehotu na predkladanie ponúk 21. októbra predĺžila druhý raz – najprv na 27. októbra a najnovšie na 18. novembra.

Verejná súťaž na rozšírenie dopravného napojenia priemyselného parku Nitra – Sever na rýchlostnú cestu R1 Trnava – Banská Bystrica sa naťahuje. Štátna spoločnosť MH Invest, s. r. .o., ktorej zriaďovateľom je ministerstvo hospodárstva, štyrikrát upravila podmienky tendra. Vyplýva to z informácií zverejnených vo Vestníku verejného obstarávania.

Predpokladaná cena prác plánovaných na dvanásť mesiacov je 10,4 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (12,48 mil. eur vrátane dane). Investícia bude financovaná zo štátneho rozpočtu a z prostriedkov MH Invest. Tender bol zverejnený 10. septembra.

Do priemyselnej zóny sa v súčasnosti dá dostať iba cez malú okružnú križovatku na ceste I. triedy Nitra – Topoľčany. Nitriansky priemyselný park sa nachádza v katastrálnom území mestských častí Nitry Mlynárce a Dražovce a obce Lužianky. Trasa R1 vedie južne od parku, ktorý je z východu ohraničený cestou I. triedy Nitra – Topoľčany a zo západu riekou Nitra.

Prvá etapa napojenia parku na R1 je už hotová. Jej súčasťou bolo vybudovanie jedného odbočovacieho pruhu smerom z Banskej Bystrice a nájazdového pruhu na Bratislavu. Cestné prepojenie odľahčí dopravu cez Nitru, náklady dosiahli zhruba 3,5 mil. eur a zhotoviteľom bola spoločnosť Strabag, s. r. o.

Mestské zastupiteľstvo v Nitre schválilo predaj pozemkov pre výstavbu strategického parku. Pozemky s celkovou rozlohou 16 008 štvorcových metrov v katastri mestskej časti Dražovce mesto predá MH Invest za 17,21 eura za štvorcový meter. MH Invest za pozemky zaplatí 275,5 tis. eur. O investovanie v Nitre má záujem automobilka Jaguar Land Rover.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X