Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bonar.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: mapy.google.sk
12. mája 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Spoločnosť Bonar Geosynthetics chce rozšíriť svoj závod pri Nitre, vytvorí tým nové pracovné miesta

Spoločnosť Bonar Geosynthetics, ktorá má závod v Ivanke pri Nitre, patrí k popredným európskym výrobcom tkaných pletených geosytetík pre stavebníctvo.

Rozšírením výrobného areálu chce spoločnosť zefektívniť výrobný proces a zmodernizovať technológie, ktoré používa na výrobu. Realizácia zámeru si vyžiada aj vytvorenie nových pracovných miest a zlepšenie pracovných podmienok zamestnancov.

„Zámerom navrhovateľa je prístavba výrobnej haly geosyntetík a vonkajších plôch na skladovanie výrobných produktov, ako aj rekonštrukcia administratívnej časť existujúceho administratívneho bloku a celkovo obnova a revitalizácia výrobného areálu na úroveň dnešnej doby,“ uvádza sa v projekte, ktorý bol vypracovaný za účelom posúdenia vplyvov na životné prostredie.

Spoločnosť by chcela začať s výstavbou v októbri tohto roka, pričom ukončenie je naplánované na november 2017 a začiatok prevádzky na január 2018. Celkové predpokladané investičné náklady boli vyčíslené na 5,8 milióna eur.

Ako uvádza spoločnosť, po rozšírení prevádzky budú potrebné aj nové pracovné sily. Firma predpokladá, že pribudne 27 pracovníkov v administratíve a 176 vo výrobe.

Spoločnosť Bonar Geosynthetics vyrába produkty, ktoré sú určené pre výstavbu a rekonštrukciu ciest, diaľníc, letísk, železníc, prístavov, komerčných stavieb a protieróznu ochranu. Výrobný areál v Ivanke pri Nitre bol vybudovaný už v rokoch 1983 – 1985, pričom v rokoch 2005 – 2006 prešiel rozsiahlou obnovou, ktorú vykonal vtedajší majiteľ závodu (Texiplast a.s.).

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X