Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spojená škola na Slančíkovej
ilustračné: © Lucia Bihuncová
18. decembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Spojená škola v Nitre získala prestížne ocenenie od francúzskeho veľvyslanca

Spojená škola na Slančíkovej ulici v Nitre získala prestížne ocenenie LabelFrancÉducation, ktoré jej v piatok 16. decembra 2016 udelil veľvyslanec Francúzska Christophe Leonzi.

LabelFrancÉducation je certifikátom, ktorý sa udeľuje za kvalitnú výučbu francúzskeho jazyka. Ako povedal riaditeľ školy Jaroslav Maček, toto ocenenie je pečaťou kvality, pretože na celom svete má tento certifikát len 158 škôl. Teraz sa ním môže popýšiť aj nitrianska Spojená škola.

Ako dodal Maček, verí, že toto ocenenie bude motivovať študentov k ešte lepším výsledkom v štúdiu.

Francúzsky veľvyslanec, ktorý škole ocenenie osobne odovzdal, pozdravil aj študentov. Tí, ktorí dosiahli najlepšie výsledky, si od neho prevzali diplomy. Celkovo bolo zo Spojenej školy ocenených 59 študentov, ktorí sa učia francúzštinu a píšu francúzske testy, ktoré sa vo Francúzsku aj opravujú.

Ako doplnil Maček, žiaci Spojenej školy v Nitre dosiahli veľmi dobré výsledky, a preto frrancúzsky veľvyslanec prišiel na školu osobne.

Spojená škola sa týmto ocenením zaradila k štyrom bilingválnym gymnáziám, ktoré už pečať kvality majú. Zároveň sa môže popýšiť tým, že je prvou slovenskou školou, ktorá certifikát získala napriek tomu, že má iba sekciu s rozšíreným vyučovaním francúzskeho jazyka.

Francúzsky vevyslanec, ktorý školu navštívil, ocenil, že na nej študuje veľký počet mladých ľudí, ktorí v skúškach DELF dosiahli vysoký počet bodov.

Veľvyslanec vyzdvihol aj fakt, že študenti sa neučia iba samotný jazyk, ale vo francúzštine študujú aj ďalšie predmety. Patria k nim napríklad geografia, dejepis či občianska náuka. Škola sa navyše zameriava aj na propagáciu francúzskej kultúry.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X