Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rotary fancovic clanok titulka kolaz.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Mário Fančovič
1. marca 2019 Správy NitraPR od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Spievajúci prezident Rotary klubu oslávil jubileum

V uplynulých dňoch oslávil životné jubileum 50 rokov prezident Rotary klubu RC Nitra Harmony, operný spevák Mário Fančovič.

Mário Fančovič sa narodil v Nitre a v tomto meste strávil aj svoje detstvo aj mladosť. „Od malička ma to ťahalo k hudbe a spevu,“ hovorí a pokračuje: „Moja najväčšia záľuba prirodzene udala smer vzdelaniu aj profesii. Po úspešnom absolvovaní Konzervatória v Bratislave som pokračoval v štúdiu operného spevu na JAMU v Brne a VŠMU v Bratislave. Pracoval som ako sólista v Opere SND, spieval som v Štátnej opere v Banskej Bystrici, bol som členom Komornej opery vo Viedni a v súčasnosti pôsobím ako stály člen divadla Bühne Baden neďaleko Viedne.“

Mario fancovic diet╠ia.jpg
Mário Fančovič

V roku 1990 založil Mário Fančovič nitriansku a’cappellovú skupinu Close Harmony Friends, s ktorou koncertoval doma aj v zahraničí a nadviazal kontakty s mnohými zahraničnými hudobníkmi. Dnes v nej už nepôsobí, vychoval však mnohých spevákov, ktorí dodnes vystupujú v nitrianskej a’cappella formácii.

V tomto rotariánskom roku je Mário Fančovič už po druhýkrát prezidentom RC Nitra Harmony. Pre Rotary pracuje aktívne 15 rokov. V roku 2010 získal za prácu pre Rotary ocenenie Paul Harris Fellow.

Mario rotary.jpg
Mário Fančovič

K Rotary som sa dostal v roku 2004, keď bol založený RC Nitra Harmony ako druhý nitriansky klub patriaci do organizácie Rotary International. Som jedným z pôvodných členov a mal som česť byť prezidentom klubu v rokoch 2006/2007 a opäť v 2018/2019. Spolu s mojimi kolegami z RC Nitra Harmony pravidelne podporujeme rôzne charitatívne a humanitárne akcie, zúčastňujeme sa konferencií, cestujeme po svete, pracujeme s mládežou, finančne a materiálne podporujeme komunitné organizácie. Počas môjho prezidentského obdobia sme poskytli príspevok pre Kardiocentrum v Nitre a taktiež sme sa podieľali na obnove lesov zničených po víchrici vo Vysokých Tatrách. V tomto rotariánskom roku smeruje podpora pre zariadenie pre postihnuté deti Socia a pre Cenu Pavla Straussa, ktorá je venovaná osobnostiam v oblasti kultúry,“ hovorí jubilant.

Mario opereta1.jpg
Mário Fančovič v operete

Mário má tri deti, dcérku a dvoch synov. „Ako otcovi mi veľmi záleží na dobrom vývoji našej spoločnosti, na tom, aby sme zanechali budúcim generáciám lepší svet. Verím, že aj moje pôsobenie v Rotary klube Nitra Harmony k tomuto cieľu prispeje,“ uzatvára Fančovič.

Mario s detmi.jpg
Mário Fančovič

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X