Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mini_cute_baby1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Slovenská obchodná inšpekcia
16. novembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSOI, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

SOI upozorňuje na nebezpečnú plastovú bábiku, dieťaťu môže poškodiť zdravie

Slovenská obchodná inšpekcia upozorňuje na plastovú bábiku mini CUTE BABY, NO. 345, P 53687, ktorá sa dostala na slovenský národný trh a predstavuje riziko.

„Slovenská obchodná inšpekcia zistila v ponuke pre spotrebiteľa, najmä deti, výrobok, ktorý predstavuje riziko ohrozenia zdravia a je preto výrobkom nebezpečným“, uvádza SOI. Plastová bábika mini CUTE BABY, NO. 345, P 53687 bola vyrobená v Čine (pôvod krajiny je na farebnej kartónovej podložke).

Mini_cute_baby2.jpg
zdroj: Slovenská obchodná inšpekcia

„Plastová bábika odetá v ružových textilných šatách s dlhými umelými svetlými vlasmi, upnutými do 2 vrkočov, v ružových topánkach. Táto hračka je uložená v transparentnej plastovej krabičke. Na zadnej strane plastovej krabice na samostatnom štítku je umiestnený EAN kód: 8586017053687, číselný kód P53687. Na spodnej časti obalu je uvedené artiklové číslo NO. 345 a označenie CE,“ spresňuje SOI.

Bábika je nebezpečná z dôvodu chemického rizika, čo môže viesť k poškodeniu zdravia dieťaťa. „V plastovom materiáli, z ktorého je zhotovená hlava bábiky, bol zistený nadlimitný obsah ftalátov,“ vysvetľuje Slovenská obchodná inšpekcia.

Ako Slovenská obchodná inšpekcia uviedla, v čase šetrenia sa nebezpečná bábika už nenachádzala v ponuke pre spotrebiteľa. Predávajúcemu boli uložené pokyny: stiahnuť nebezpečný výrobok z trhu, ponúkať a predávať len bezpečné výrobky.

„Nebolo mu uložené opatrenie informovať spotrebiteľov o nebezpečnom výrobku a o možnosti jeho vrátenia späť, a to z dôvodu, že nedošlo k predaju predmetného výrobku spotrebiteľom. Prípad je ďalej v šetrení až k hospodárskemu subjektu, ktorý je zodpovedný za uvedenie nebezpečného výrobku na trh SR,“ spresňuje SOI.

Slovenská obchodná inšpekcia napriek tomu spotrebiteľom odporúča, že ak predmetnú hračku zakúpili, nemali by ju vo vlastnom záujme dávať deťom na hranie. „Spotrebiteľ má právo predmetný nebezpečný výrobok vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobku,“ uzatvára SOI.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X