Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chodník, cesta, oprava
Foto: ilustračné, pixabay.com
24. októbra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Smrekovú ulicu do konca novembra opravia

Mesto Nitra v rámci rozsiahlych investičných akcií na tento rok nevynechá ani Smrekovú ulicu. Komunikácie v tejto lokalite majú byť opravené do konca novembra 2016.

Opravu komunikácií na Smrekovej ulici vykoná firma Cesty, s.r.o., a to na základe cenovej ponuky zo dňa 7. októbra 2016.

Ako uvádza zverejnená zmluva, s prácami sa má začať do troch dní od účinnosti zmluvy a ukončené majú byť do 30. novembra 2016.

Cena za zhotovenie celého diela vrátane všetkých prác a dodávok bola určená na 38.320,60 eur bez DPH. Daň v tomto prípade predstavuje sumu 7.664,12 eur. Mesto teda celkovo zaplatí 45.984,72 eur.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy,“ uvádza dokument.

Záručná doba na dielo je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

„Zmluvné strany sa zaväzujú riešiť spory vyplývajúce z tejto zmluvy obligátne formou zmieru prostredníctvom štatutárnych zástupcov zmluvných strán. V prípade, že spor nevyrieši zmierom, je oprávnená hociktorá zo zmluvných strán požiadať o rozhodnutie sporu príslušný obchodný súd,“ dodáva zverejnený dokument.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X