Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fiat
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: twitter.com
17. decembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto nebolo jediné, ktoré pred koncom roka kupovalo automobil. Nové auto si kúpil aj Službyt

Službyt Nitra si nedávno kúpil automobil, vyplýva to zo zmluvy, ktorú zverejnila radnica na svojej webovej stránke. Službyt ale nebol jediný, ktorý pred koncom roka kupoval motorové vozidlo. Nedávno si totižto kúpila auto aj samotná radnica.

Podľa zverejnenej zmluvy si nitriansky Službyt kúpil Fiat Fiorino Cargo Base, a to od predávajúceho I.M.I. Auto. Cena bola podľa zverejneného dokumentu dojedná na sumu 7.209 eur bez DPH. Po prirátaní dane tak Službyt za auto zaplatí 8.651 eur.

„V kúpnej cene je zahrnutá kompletná dodávky predmetu zmluvy vrátane DPH, cla, prirážok, dopravy a záručný servis. Cena uvedená v zmluve je konečná a zahŕňa všetky tovary, služby a práce potrebné k dodaniu predmetu zmluvy v súlade so zmluvnými podmienkami. Súčasťou ceny nie sú pravidelné servisné prehliadky,“ informuje dokument.

Podpisom zmluvy sa predajca áut zaviazal, že je povinný zabezpečiť autorizovaný servis po dobu trvania záručnej doby ako aj reklamácie, a to tak, aby to bol tento autorizovaný servis vzdialený maximálne 10 kilometrov od miesta sídla Službytu.

Ako ďalej uvádza zmluva, k automobilu je predajca povinný dodať aj dva kľúče, platný technický preukaz pre premávku na pozemných komunikáciách v SR, návod na obsluhu a údržbu automobilu v slovenskom jazyku, servisnú knižku a povinnú výbavu v zmysle platnej legislatívy SR.

Záručná doba na automobil bola dojedná na dva roky bez obmedzenia najazdených kilometrov. Predajca zároveň zodpovedá, že predmetný automobil bude počas záručnej doby spĺňať kvalitatívne parametre podľa platných noriem a dohodnutých podmienok v zmluve. Záruka na lak je 36 mesiacov a záruka na prehrdzavenie karosérie 96 mesiacov.

Lehota dodania auta je do 50 dní od nadobudnutia účinnosti zmluvy. Predajca musí automobil doručiť do sídla Službytu a zároveň doručenie oznámiť 48 hodín vopred.

Službyt vo svojich požiadavkách špecifikoval aj jednotlivé parametre automobilu. Má ísť o nové doposiaľ nepoužívané auto s maximálnym počtom kilometrov na tachometri 100 km. Rok výroby požaduje Službyt 2016, ďalej chce 5-stupňovú manuálnu prevodovku, pohon na benzín, bielu farbu karosériu, posuvné bočné dvere, posilňovač riadenia či atermické sklá. V požiadavkách boli podľa zmluvy špecifikované aj ďalšie parametre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X