Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Promocie_klasov_ukf.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
UKF
24. júla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skUKF, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Skončil sa štvrtý ročník XXL Akadémie, priniesol takéto novinky

V piatok 22. júla bol slávnostnou promóciou ukončený štvrtý ročník XXL Akadémie, ktorú zrealizovala Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci s KREATÍV Klasov zariadením sociálnych služieb a spolupracujúcimi zariadeniami a Nitrianskym samosprávnym krajom.

Počas letných prázdnin sa od 18. do 22. júla konali striedavo na pôde UKF v Nitre a v KREATÍV Klasov zariadení sociálnych služieb vzdelávacie aktivity vybraných osôb so špeciálnymi potrebami v rámci ich sociálneho rozvoja v alternatívnom a prirodzenom akademickom prostredí.

Promocie_klasov1_ukf.jpg
UKF

Prínosom akadémie je, že do projektu je zapojených viacero sociálnych zariadení, z ktorých vybrané osoby môžu i po ukončení XXL Akadémie udržiavať a upevňovať nadobudnuté priateľstvá.

Novinkou tohto ročníka boli nové vzdelávacie aktivity v oblasti fyziky a matematiky, kde si mohli aj univerzitní pedagógovia vyskúšať náročnú a zároveň špecifickú prácu so študentmi so špeciálnymi potrebami, ktorých chuť poznávať a učiť sa aj tie najťažšie úlohy bola obdivuhodná.

Akademia_matematika_ukf.jpg
UKF

Novým spôsobom integrovania sa do spoločnosti bolo aj to, že sa študenti XXL Akadémie prepravovali samostatne bežnou autobusovou dopravou, čo prispelo k ich osamostatneniu a zvýšeniu sebavedomia.

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre týmto projektom už štvrtý rok poukazuje na to, že aj akademická pôda môže byť miestom pre aktivizáciu osôb s rôznym typom postihnutia a odborníci z praxe sú profesionálmi v odbornom pôsobení pre každého študenta.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X