Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veda_objavovanie_dieta_pixabay.com_.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
25. mája 2017 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Škôlkari a žiaci základných škôl urobia Skok do vedy

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí organizujú vysokoškolskí pedagógovia Vedecký deň detí – VEDET. Je určený pre deti z materských škôl a žiakov prvých ročníkov základných škôl z Nitry.

Ako hovorí samotný podtitul ide o akciu, vďaka ktorej urobia malí škôlkari a školáci svoj prvý skok do vedy. Deti sa na pár hodín stanú vedcami v oblasti fyziky, matematiky, biológie, geografie, ale aj ekológie, a tento rok si aj vyskúšajú, aké je to byť záchranármi. VEDET sa uskutoční 2. júna v priestoroch Fakulty prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre od 9. do 13. hodiny.

Zo skúseností vieme, že deti predškolského veku a mladšieho školského veku majú záujem objavovať a spoznávať okolitý svet, chcú zistiť, ako svet funguje, a prečo tak funguje. Je potrebné, tieto deti dostatočne zaujať a umožniť im objaviť čaro prírodných vied, aby nestratili záujem o prírodné vedy v neskoršom období.

V snahe podporiť objavovanie a bádanie u týchto detí a priblížiť im prírodné vedy cez experimenty sa na Fakulte prírodných vied UKF v Nitre v spolupráci s občianskym združením Viac ako učenie rozhodli pripraviť pre deti z materských škôl vedecký deň detí VEDET s názvom Skok do vedy, ktorým chcú deťom priblížiť prírodné vedy a vedu ako takú.

Odborníci z rôznych katedier Fakulty prírodných vied UKF si pre deti pripravili zaujímavé ukážky z jednotlivých oblastí, ktoré sú prispôsobené deťom daného veku. K dispozícii bude 21 stanovíšť, medzi inými napríklad Matematické zábavky, Bludisko, Farebná reč robota či Bubliny.

Vedet_plagat.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X