Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skauti.jpg
Eva Novotná. © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
12. júna 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Skauti zostali bez priestorov, stretávajú sa vonku

Nitrianski skauti z 23. Zboru Nitrava sú momentálne bez priestorov. Predtým pôsobili v areáli bývalej základnej školy Na Hôrke 30, no mesto Nitra im nepredĺžilo zmluvu.

Kľúče sme odovzdali v marci. Teraz sa stretávame vonku, napríklad v parku alebo na Hideparku. Menšie deti do 12 rokov chodievajú dvakrát do týždňa vďaka ústretovosti 44. Zboru Egrešov do ich priestorov na Chrenovej,“ povedala skautka Eva Novotná. Mesto ponúklo skautom dvojo náhradných priestorov, no podľa slov Novotnej boli jedny boli v zdevastovanom stave a druhé kapacitne nepostačovali pre 110 ľudí. „Ešte tam bola aj podmienka, že tam musí byť vždy prítomný niekto nad 18 rokov, čo je na jednej strane pochopiteľné pre niekoho, kto nevidí do toho, ako funguje skauting, ale na druhej strane pre nás je to nepredstaviteľné, pretože radcovia, ktorí robia program pre menšie deti, často ešte nemajú 18 rokov,“ hovorí Novotná.

Skauti veria, že sa im situáciu podarí doriešiť najneskôr do jesene, najlepšie aj skôr. „Stále hľadáme priestory, už aj cez súkromníkov, lebo nevieme, či nám mesto bude nápomocné,“ dodala Novotná. Nitrianska radnica reagovala, že sa skautom bude snažiť pri hľadaní nových priestorov podať pomocnú ruku. „Mesto bude mať snahu, aby bol nitrianskym skautom z 23. Zboru Nitrava v rámci priestorových možností  poskytnutý vyhovujúci priestor, nakoľko dlhodobo a aktívne participujú aj na mestských akciách, napríklad aj na Medzinárodný deň detí 2017,“ uviedla radnica.

V Nitre fungujú dva skautské zbory – 23. Zbor Nitrava a 44. Zbor Egrešov. Najmladšia členka 23. Zboru Nitrava má 5 rokov, najstarší člen má 87 rokov. Skauti sa stretávajú na pravidelnej báze v tzv. družinovkách. Družina je 6- až 8-členná skupinka detí, ktoré vedie niekto starší, tzv. radca. Okrem toho mávajú víkendové podujatia najrôznejšieho charakteru, či už sú to mestské hry, veľká jaskyniarska výprava alebo sa podieľajú na rôznych podujatiach pre verejnosť ako napríklad nedávno na Dni rodiny v nitrianskom parku. Cez leto robievajú skautské tábory.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X