1
SITA
22. novembra 2016 Šport NitraAtletika od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

ŠK ŠOG Nitra sa stal najúspešnejším atletickým klubom

Najúspešnejším slovenským atletickým klubom sa na základe bodovania (1. – 8. miesto) na všetkých tohtoročných slovenských šampionátoch stal už štvrtý raz za sebou ŠK ŠOG Nitra. V roku 2013 zvíťazili Nitrania pred Spartakom Dubnica n/V. s výrazným náskokom viac ako 200 bodov, v roku 2014 už len o 16 a vlani dokonca iba o 4,5 bodu, no tentoraz bol ich náskok rekordný – takmer 280-bodový.

Víťazný nitriansky klub ŠK ŠOG získal na všetkých domácich šampionátoch v roku 2016 celkovo 1 302,5 bodu a 111 medailí (bilancia 37 – 43 – 31, vlani 43 – 44 – 38).

Na druhej priečke v celoročnom hodnotení sa ocitol už štvrtý rok v rade AK Spartak Dubnica nad Váhom so ziskom 1 026,7 bodu (26 – 38 – 33) a tretiu priečku obhájil s 1 006,5 bodu VŠC Dukla Banská Bystrica (bilancia 47 – 25 – 32), ktorý má však takisto ako pred rokom najhodnotnejšiu medailovú zbierku.

Z minuloročnej prvej desiatky vypadli AC Malacky (z 9. na 12. miesto) a MAC Redox Lučenec (z 10. na 18. miesto). Do TOP 10 sa v tomto roku dostali Slávia TU Košice na 7. a AFK Nové Mesto nad Váhom na 10. priečke.

Na tohtoročných slovenských atletických šampionátoch bodovalo 83 klubov (o jeden menej ako vlani), aspoň jednu medailu získalo dokonca až 71 klubov (vlani 70).

Poradie úspešnosti slovenských atletických klubov na M-SR 2016 podľa bodovania (1. – 8. miesto):

1. ŠK ŠOG Nitra 1 302,5 b. (37 – 43 – 31)
2. Spartak Dubnica n/V. 1 026,7 (26 – 38 – 33)
3. VŠC Dukla B. Bystrica 1 006,5 (47 – 25 – 32)
4. AC Stavbár Nitra 736 (36 – 21 – 12)
5. Slávia ŠŠ Trenčín 548,5 (12 – 17 – 15)
6. Slávia STU Bratislava 511 (9 – 16 – 14)
7. AK Slávia TU Košice 473,3 (11 – 15 – 11)
8. Slávia UK Bratislava 468,5 (15 – 11 – 16)
9. AŠK Slávia Trnava 433,5 (8 – 13 – 11)
10. AFK Nové Mesto n/V. 336,7 (14 – 12 – 11)