Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FESTIVAL: Envirofilm 2010
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Fotografie na výstave Zelený svet v banskobystrickom Múzeu Slovenského národného povstania. Výstava je jedným zo sprievodných podujatí 16. roèníka Medzinárodného festivalu filmov o životnom prostredí Envirofilm 2010. Ten sa koná od pondelka do soboty v piatich stredoslovenských mestách (Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Kremnica, Krupina a Zvolen). Banská Bystrica, 11. máj 2010. Foto: SITA/Dušan Hein
29. októbra 2013 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona ilustračné: SITA/AP

Séria výstav priblíži problematiku životného prostredia

Nitra 29. októbra – Sériu podujatí zameraných na environmentálnu výchovu pripravuje na november Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre. Okrem premietania filmov z 19. ročníka festivalu Envirofilm, pripravilo KOS od 11. do 22. novembra aj medzinárodnú výstavu výtvarných prác mládeže z 18. ročníka súťaže na tému Moje predstavy o svete, ktorý mám rád. Pre žiakov škôl i individuálnych návštevníkov bude sprístupnená aj interaktívna výstava Voda je život. „Dozvedia sa tu viac o kolobehu vody v prírode, koľko jej je na zemi, ako sa upravuje a čistí. Výstava je venovaná predovšetkým deťom, ktoré si tu môžu vyskúšať rozličné aktivity, napríklad aj vyloviť rybičky,“ informovala Jana Ondrušková z KOS v Nitre.

Ako pripomenula, súčasťou série podujatí bude aj putovná výstava Územie a Natura 2000. Poskytne návštevníkom informácie o územiach európskej sústavy chránených území v okresoch Levice, Nitra, Zlaté Moravce, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Partizánske a Prievidza. „Panely obsahujú farebné fotografie z 28 území európskeho významu, jedného chráneného vtáčieho územia, európskych významných druhov rastlín a živočíchov,“ dodala Ondrušková.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X