1
27. marca 2019 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA Diskusia()

Semifinále play-off: Hokej Nitra Zvolen: Zvolenčania zdolali Nitranov a vyrovnali stav série

Druhý duel semifinálovej série play-off najvyššej slovenskej súťaže medzi Zvolenom a Nitrou zvládli lepšie domáci hokejisti.

Zvolenčania triumfovali v utorok večer 3:2 po predĺžení a v sérii hranej na štyri víťazstvá vyrovnala na 1:1 na zápasy. Domáci v úvode zápasu získali dvojgólový náskok, o ktorý v ďalšom priebehu riadneho hracieho času prišli. Rozhodnutie napokon priniesol zásah Milana Kytnára v štvrtej minúte predĺženia. Pokračovanie semifinále Zvolen – Nitra bude v piatok 29. marca od 18.00 h na nitrianskom ľade.

Domáci hokejisti mali vynikajúci vstup do stretnutia a v 78. sekunde český legionár Petr Obdržálek aj s kúskom šťastia prekonal Juraja Šimbocha v nitrianskej bránke. Ten o 79 sekúnd neskôr inkasoval aj z hokejky navrátilca do zvolenskej zostavy Marcela Holoviča a tím spod Pustého hradu viedol 2:0. Šimboch po tomto momente putoval na striedačku a nahradil ho Miroslav Hanuljak.

Domácim Zvolenčanom patrila celá úvodná desaťminútovka, ale tretí presný zásah sa im už nepodarilo streliť. Postupne aktivitu prebrali hostia z Nitry, stav sa však v prvej tretine nezmenil. Fanúšikov Nitry potešil až v 35. min Erik Čaládi, ktorý po prihrávke od Samuela Bučeka skorigoval a vrátil hostí do zápasu.

S plynúcim časom sa Nitra snažila o vyrovnanie a táto jej iniciatíva priniesla ovocie – v 56. min hráči Zvolena neustrážili mladíka Bučeka a ten po prihrávke od Róberta Lantošiho vyrovnal na 2:2. Duel dospel až do predĺženia, v ktorom o úspechu Zvolena rozhodol Milan Kytnár

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – semifinále play-off – druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) – utorok:

HKM Zvolen – HK Nitra 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0) – stav série: 1:1
Góly: 2. Obdržálek (Michal Chovan, Vandane), 3. Holovič (Andrisík), 64. Kytnár (Hraško) – 35. Čaládi (Buček, McCormack), 56. Buček (Lantoši)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: M. Versteeg (Nitra) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolin – Gajan, Krajčík, 3456 divákov

Zostavy:
Zvolen: Skapski – Fraser, Poyhonen, Hraško, Vandane, Ulrych, Drgoň, Zeleňák, D. Růžička – Handlovský, Kytnár, Vandas – Zuzin, Michal Chovan, Obdržálek – Kelemen, Mitchell, S. Petráš – Andrisík, Holovič, Šišovský
Nitra: Šimboch (3. Hanuljak) – McCormack, Mezei, Korím, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, A. Sloboda – Majdan, M. Slovák, Blackwater – Lantoši, Kerbashian, Scheidl – Pätoprstý, Bortňák, S. Buček – Fominych, Šiška, Čaládi