Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Maľovanie na billboardy
Na troch frekventovaných miestach Bratislavy maľujú mladí výtvarníci vlastnoruène veľkoplošné billboardy k 20. roèníku Art Film Festu. Každý z nich sa rozhodol tému umelecky spracova inak a každý jeden billboard bude po dokonèení nepochybne zaujímavým originálom. Bratislava, 4. jún 2012. Foto: SITA/Diana Èernáková
12. februára 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

ŠAĽA: V súťaži Region art pribúdajú neprofesionálni výtvarníci

Návštevníci výstavy môžu vidieť desiatky malieb, kresieb, plastík, šperkov, keramiky, ale aj práce zo skla

NITRA 12. februára – Záujem o celoslovenskú súťaž neprofesionálnych výtvarníkov Region art v Nitrianskom kraji rastie. V Šali vyhlásia výsledky regionálnej súťaže vo štvrtok 13. februára. „Ide už o 51. ročník tejto celoslovenskej výtvarnej súťaže a každý rok sa nám zvyšuje počet prihlásených, takže tentoraz sa predstaví 45 autorov z okresov Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa,“ informovala pracovníčka Krajského osvetového strediska v Nitre Zdenka Smrečková. Podobné regionálne súťaže v Nitrianskom kraji sú vo februári aj v Leviciach, Nových Zámkoch, Komárne a Topoľčanoch. Súťaž pokračuje krajským vyhlásením výsledkov 16. apríla v Nitre a celoštátne kolo bude v septembri v Trenčíne.

V Šali je regionálne kolo už tretí rok. „O výstavu je veľký záujem, príde sem vždy veľké množstvo ľudí, nielen neprofesionálni výtvarníci, ale aj ich známi, rodinní príslušníci a priatelia výtvarného umenia, ktorí môžu vidieť desiatky malieb, kresieb, plastík, šperkov, keramiky aj práce zo skla,“ dodáva Smrečková. Vernisáž sa v Šali uskutoční o 17:00 v Kultúrnom stredisku Večierka a výstava potrvá do 28. februára.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X