Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro
ilustračné
9. decembra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA.sk ilustračné: SITA/AP

ŠAĽA: Rozpočet na budúci rok poslanci neschválili!

Šaliansky rozpočet na rok 2014 navrhlo mesto vo výške 17 314 000 eur ako vyrovnaný, väčšina poslancov kritizovala nereálne príjmy

NITRA 9. decembra – Šalianski poslanci neschválili rozpočet mesta na rok 2014. Nepáčilo sa im, že mesto počíta s príjmami, ktoré sú neisté. Proti navrhnutému vyrovnanému rozpočtu vo výške 17 314 000 eur bola väčšina poslancov. „Príjmová časť nezodpovedá realite a určite nebude naplnená. Keď chceme niečo urobiť, musíme mať na to zdroje a nie iba na papieri návrh vyrovnaného rozpočtu,“ povedala poslankyňa Helena Psotová. Rozpočet neodporučila prijať ani hlavná kontrolórka mesta Alžbeta Sedliačiková. Upozornila, že návrh nebol prerokovaný vo všetkých komisiách a sú tam riziká v nenaplnení príjmov hlavne pri predaji pozemkov. Povedala, že v rozpočte sa počíta aj s navýšením podielových daní a túto sumu dnes mesto nepozná.

Zástupca primátora Šale Jozef Mečiar musel vysvetľovať hlavne plánovaný príjem vo výške 4,8 milióna eur. „Väčšina je z eurofondov a peniaze by mali prísť tiež z predaja majetku. Napríklad za pozemok Kráľovská v sume 400-tisíc eur, ktorý sme mali predtým problém predať, ale už sa ukazujú záujemcovia. Počítame aj s 50-tisícami eur za predaj záhradiek pri železničnej stanici,“ povedal Mečiar. Súčasťou rozpočtu bol aj návrh na prijatie úveru do 500-tisíc eur na štrukturálne fondy, ktorý tiež neprešiel. Poslanci zobrali na vedomie výhľadový rozpočet na roky 2015 a 2016 a budúcoročným rozpočtom sa budú zaoberať vo februári 2014.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X