Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
škola, trieda
ilustračné: SITA Žiaci 6.A. triedy (zmiešaná trieda) na základnej škole v Slovenskej Vsi počas vyučovania. Slovenská Ves, 30.05.2013. Foto: SITA/Radoslav Maťaš
8. januára 2014 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

ŠAĽA: Mesto plánuje v budúcom školskom roku otvoriť 12 tried pre prvákov

Šaľa 8. januára – Zápisy detí do prvých ročníkov základných škôl (ZŠ) pre školský rok 2014/2015 budú v Šali prebiehať 20. a 21. januára. Informoval o tom vedúci šalianskeho Školského úradu Michal Vrbovský. Radnica predpokladá, že v budúcom školskom roku otvorí v šiestich ZŠ v meste 12 tried pre prvákov.

„V materských školách v Šali je v súčasnosti 224 predškolákov, čo je o 12 viac ako minulý rok. Ak započítame predpokladaný počet detí z okolitých obcí a žiakov s odloženou školskou dochádzkou, tak predpokladaný počet prvákov je približne 230,“ uviedol Vrbovský. Ak sa po zápisoch potvrdia predpoklady mesta, tak sa v školskom roku 2014/2015 otvorí po jednej triede v ZŠ Bernolákova a v ZŠ s materskou školou (MŠ) s vyučovacím jazykom maďarským. Dve triedy prvákov budú v ZŠ Hollého a ZŠ Pionierska. Tri triedy sa otvoria v ZŠ s MŠ Horná. Ten istý počet tried pre prvákov bude aj v ZŠ Krátka. Z nich jedna bude určená pre nadané deti.

Ako pripomenul Vrbovský, zákonný zástupca je povinný prihlásiť na plnenie povinnej školskej dochádzky dieťa, ktoré k 31. augustu 2014 dovŕši šiesty rok veku. „Riaditeľ prednostne prijíma deti z určeného školského obvodu, ostatné deti podľa kapacitných možností školy. Základná škola pri zápise dieťaťa vyžaduje meno, priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, miesto narodenia, národnosť, štátne občianstvo a trvalé bydlisko dieťaťa. Takisto aj meno, priezvisko, adresu zamestnávateľa a trvalé bydlisko rodičov, prípadne zákonných zástupcov,“ dodal Vrbovský.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X