Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILUSTRAÈNÉ: Zhromažïovanie odpadu
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA - Zhromažïovanie komunálneho odpadu po Vianociach. Bratislava, 27. december 2012. Foto: SITA/Diana Èernáková
3. októbra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

ŠAĽA: Mesto odstránilo čierne skládky s tonami odpadu

Projekt sumou 2 000 eur podporil Nadačný fond Slovenskej sporiteľne v Nadácii Pontis v programe Obce bližšie k vám

NITRA 3. októbra – Mesto Šaľa vyčistilo v spolupráci s dobrovoľníkmi tri čierne skládky. Do čistenia sa zapojilo 23 občanov, ktorí odpracovali približne 130 hodín a vyzbierali 18,45 tony zmesového odpadu, 0,245 tony plastov a 0,02 tony skla. Projekt podporil Nadačný fond Slovenskej sporiteľne v Nadácii Pontis v rámci programu Obce bližšie k vám sumou 2 000 eur.

Prvá brigáda projektu Stop čiernym skládkam, zelená zeleni! bola v lokalite pri záhradkárskej osade za zimným štadiónom. Druhú, najväčšiu skládku na ľavej strane hrádze vo Veči pri riadenej skládke tuhého odpadu Duslo, a. s., vyčistili mechanicky nakladačom. „Odpadu bolo viac, ako sme pôvodne pri spracovaní projektu predpokladali,“ povedala Zuzana Melšová zo šalianskej radnice. Skládku museli dobrovoľníci ešte ručne dočistiť. Separáty pozbierali zvlášť, postrihali a popílili konáre. Tretia brigáda bola koncom septembra pri výjazde z panelovej cesty na cestu 1/75. Aby sa dobrovoľníci dostali k odpadu, museli najprv pokosiť burinu a prestrihať kríky. Následne tu osadili štyri zákazové tabule.

Mesto zabezpečilo nákup náradia a pracovných pomôcok, objednalo a koordinovalo prácu mechanizmov a tiež výrobu a osadenie tabúľ so zákazom ukladať odpad. Prácu dobrovoľníkov koordinoval Róbert Andráši z občianskej skupiny Šaľa – Tvoje mesto. „Apelujeme na všetkých občanov aj návštevníkov mesta, aby si cenili výsledky našej práce a dodržiavali čistotu nielen vo vyčistených lokalitách, ale aj v celom meste,“ podčiarkla Melušová.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X