Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
TRENČÍN: Výstava hračiek - Intertoys Deti sa hrajú s hračkami počas 7. ročníka výstavy potrieb pre deti, detskej módy, hračiek, detskej literatúry a školských potrieb pod názvom Detský svet - Intertoys 2013, ktorý sa konal na trenčianskom výstavysku EXPO center. Trenčín, 18. august 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
ilustračné: SITA
11. februára 2014 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

ŠAĽA: Kapacita ôsmich materských škôl v meste stačí pokrývať záujem rodičov

Šaľa 11. februára – Zápis detí do materských škôl na území mesta Šaľa na školský rok 2014/2015 sa uskutoční v termíne od 17. februára do 14. marca. V tomto termíne budú materské školy prijímať písomné žiadosti zákonných zástupcov detí. O prijatí do materskej školy rozhodne riaditeľka príslušnej školy na základe podanej písomnej žiadosti zákonného zástupcu  a potvrdenia o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast. Podmienkou prijatia je aj vek dieťaťa, ktoré musí k 1. septembru 2014 dovŕšiť tri roky. „Mladšie deti je možné prijať, ak sú vytvorené vhodné a potrebné podmienky,“ informoval vedúci Školského úradu v Šali Michal Vrbovský. Rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí bude zákonným zástupcom doručené po 15. apríli tohto roka.

V súčasnosti je v ôsmich materských školách v Šali  umiestnených 801  detí. Mesto za posledné roky navýšilo kapacitu škôlok o 70 detí. „Doteraz  boli vybavené všetky žiadosti o umiestnenie detí, ktoré spĺňajú potrebné podmienky, čím sa môže pochváliť málo miest na Slovensku,“ konštatoval Vrbovský. Za rok sa v Šali narodí priemerne 230 detí, takže kapacita materských škôl pre troj až šesťročné deti je zatiaľ dostatočná, aj keď nie vždy v materskej škole podľa prvotnej požiadavky zákonných zástupcov. Na základe demografického vývoja a určitého obmedzenia maximálneho počtu detí v triedach materských škôl  novelou školského zákona chce Mesto Šaľa vyjsť v ústrety matkám detí  mladších  ako tri roky a zabezpečiť v prípade záujmu otvorenie ďalších tried materskej školy v priestoroch ZŠ Bernolákova  v nasledujúcich školských rokoch.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X