Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Klokocinsky jarmok youtube.jpg
Foto: www.youtube.com
27. augusta 2021 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

RÚVZ Nitra sprísnilo podmienky na Klokočinskom jarmoku, testovať na COVID budú aj na mieste

Mesto malo pre koronavírus plán rozdeliť Klokočinský jarmok na viacero podujatí. Tento spôsob však zamietol RÚVZ v Nitre.

Podmienky vstupu na každú z častí Klokočinského jarmoku sú ešte viac sprísnené. Mesto k prísnejším opatreniam pristúpilo na základe vyjadrenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre (RÚVZ) zo stredy 25. augusta. Na ktorúkoľvek časť jarmoku budú môcť vstúpiť len osoby s negatívnym testom na koronavírus,  očkovaním alebo prekonaním ochorenia.

Pri organizácii hromadného podujatia „Klokočinský jarmok“ v dňoch 27. – ‪28. 8. 2021‬ RÚVZ Nitra upozornilo zástupcov mesta Nitra, že ide o jedno hromadné podujatie (nie je možné rozdeliť ho na štyri podujatia) a je potrebné zabezpečiť požiadavky vyhlášky platné pre počet nad 1000 osôb v exteriéri,“ píše sa v stanovisku RÚVZ Nitra.

Samospráva pristúpila na požiadavku RÚVZ a mení podujatie Klokočinský jarmok do režimu OTP, pretože ochrana zdravia a životov obyvateľov aj návštevníkov je prvoradá. Tie sú definované Ministerstvom zdravotníctva SR ako osoby, ktoré sú plne zaočkované, alebo prekonali COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami, alebo sa môžu preukázať negatívnym výsledkom testu na COVID-19, presnejšie:

  • osoba plne očkovaná,
  • osoba, ktorá je schopná sa preukázať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu alebo 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu,
  • osoba, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami.

Zabezpečené bude aj testovacie miesto a to priamo v areáli podujatia. Kapacita jarmoku bude v zmysle COVID automatu platného od 16. augusta nastavená na 5000 návštevníkov.

MOM na Klokočinskom jarmoku bude k dispozícii počas oboch dní v čase od 13.00 do 21.00 hod.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X