Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz akcia hrad dj ekg 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.nitra.eu , www.facebook.com - koláž NitraDen.sk
21. apríla 2023 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk Diskusia()

ROZHOVOR: Nitriansky hudobník DJ EKG prichádza s výnimočnou akciou na Nitriansky hrad, viac prezradí sám

Slnko svieti na každého rovnako, Sunset Boulevard prichádza a to na Nitriansky hrad. Viac o akcii pre vás prezradí v našom článku sám Miroslav Ecker, známy ako DJ EKG.

Sunset Boulevard nie je novinka, ale do Nitry mieri po prvý raz. Ide o zábavu plnú hudby a tanca, a to vždy na nejakom hrade. Akcia sa tentokrát uskutoční na Nitrianskom hrade 20. mája od 16.00 do 21.45 hod. za západu slnka. Má spojiť kultúru, históriu, turizmus a house music dohromady. Ako to bude prebiehať a na čo sa tam môžete tešiť nám prezradil sám Miroslav Ecker, známy ako DJ EKG, ktorý túto tradíciu založil už v roku 2020.

Viac prezradí sám. Pýtali sme sa ho na vznik tejto myšlienky, zahrať si na Nitrianskom hrade, ale aj to, ako prepája kultúru, históriu, turizmus a hudbu. Vysvetlil aj, prečo sa takáto tanečná akcia koná v tak skorých hodinách a aké to má výhody. Zároveň však pozýva aj na afterparty, ktorá pokračuje na inom mieste v meste.

Prezraďte nám na úvod, ako ste na túto myšlienku prišli? Vytvoriť akciu plnú modernej hudby na historickej pôde s pamiatkami starými niekedy až stovky rokov?

„Ten nápad vznikol veľmi dávno, pretože aj v Nitre som sa snažil hrávať po rôznych terasách, ale vždy som vedel, že sa dá viac… V roku 2017 som prišiel z Ibizy a tam mi skrsla myšlienka urobiť fakt poriadny zážitkový event a vznikol názov Sunset Boulevard. Ten úplne prvý bol na UFE (Most SNP Bratislava) a prišlo tam 27 ľudí. Počas pandémie koronavírusu som to chcel ale posunúť a vybavil sa úplnou veľkou náhodou Spišský hrad. V roku 2020 sa začala písať doslova história tohto eventu. Chcel som prepojiť novú modernú kultúru s tanečnou hudbou a zároveň históriu… Aj takýmto spôsobom zvýšiť povedomie o našej národnej hrdosti.

Ekg miroslav ecker.jpg
Foto: www.instagram.com

Ako teda prepájate pomocou týchto akcii kultúru, históriu, turizmus a hudbu?

„Je to hlavne hudbou a samozrejme zážitkovou formou. Veľa ľudí si ani nenájde čas, aby naše pamiatky spoznali a toto je vec, ktorá ma fascinuje… Nikdy na týchto hradoch neboli eventy s elektronickou hudbou a to je pre mňa výzva. Samozrejme je to pre ľudí zaujímavé, keďže je to prvýkrát pre všetkých. Aj toto je forma modernej kultúry a ja chcem odkrývať tieto veci s našou komunitou, do ktorej vlastne patrí každý.

Zvláštne tiež je, že akcie sa konajú viac menej počas dňa, pričom ide o párty. Je to kvôli nočnému kľudu? Alebo ako vznikla táto myšlienka – parties cez deň?

„Denné párty sú pre mňa svetový level, je to v zahraničí bežná vec a my ako promotéri ich navštevujeme. Konečne je to možné aj na Slovensku a z toho sa tešíme najviac. Cez deň si nájdu čas aj staršie ročníky a samozrejme na ďalší deň si totálne fresh. Je to pre mňa budúcnosť, ako sa môžu baviť všetci bez rozdielu veku.“

Ekg miroslav ecker 1.jpg
Foto: www.facebook.com

Najnovšie sa akcia koná v Nitre na hrade. Bolo náročné získať tento priestor? Alebo prečo až teraz po troch rokoch tradície?

„Všetko má svoj čas a až tento rok som cítil, že by sa to mohlo naozaj podariť, aby na to publikum vyzrelo. Tancovať cez deň bolo niekedy nepredstaviteľné a teraz je to normálne. Samozrejme Slovensko má skvelé publikum, ktoré vie, že sa ide baviť na deep house music. Taktiež celý proces musel prejsť schválením, preto si veľmi vážim, že Nitriansky hrad má v môj team dôveru.

Čo návštevníkov na Sunset Boulevard na Nitrianskom hrade čaká? Na čo sa môžu tešiť?

„Čaká vás event od 16.00 hod. so špeciálnym stageom, kde budú hrať 3 DJ. Je to denný event a na konci vás čaká epické finále, ktoré zažijete tam. Napokon celý event uzavrieme na Hoteli 11, ktorý je partnerom podujatia a tam sa bude konať after. Tá bude pod značkou H11 Culture, ktorú budujeme pravidelne v Nitre aj s nitrianskymi DJ-mi.“

Je to pre vás výnimočná akcia, keďže ide o vaše rodné mesto. To cítiť aj z promo videa. Čím je to pre vás taká srdcovka? V meste ste hrávali a hrávate viac-menej bežne. Chceli ste vždy hrať práve na hrade?

„V Nitre som hrával 17 rokov a je to vlastne taká pocta a rešpekt tomu miestu. V Nitre začala celá moja kariéra a mám tu ľudí, ktorí stáli od začiatku pri mne. Myslím, že to bude veľmi emotívne a ja sa na to veľmi teším. Idem si splniť sen, ktorý som sníval viac ako 20 rokov dozadu. Naozaj príďte, potešíme sa.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X