Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz sudolska cesty 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: NitraDen.sk SH

Rozbité cesty a neporiadok v Nitre: Šúdol sa rozrastá, no cesty sú tu stále v horšom stave

V jednej časti ulice síce prebehli v minulosti opravy. Ide však iba o malé kúsky asfaltu a tak sú takpovediac len záplaty cez záplaty. Iné uličky už ani nepamätajú, že mali normálnu cestu a nie prašnú či blatistú.

Šúdolská ulica sa za posledné roky poriadne rozrástla, pribudli tu nové byty aj domy. Cesty sú však snáď zo dňa na deň horšie a horšie. Oprava, zdá sa, tak ľahko nepríde.

Prechádzaním Šúdolskej je vozovka každým metrom horšia. Krajnice sa rozsýpajú, prípadne sú vyjazdené a keď naprší, bez zablateného auta tadiaľto ani neprejdete.

Sudol rozbite cesty sudolska 7.jpg
Foto: NitraDen.sk SH

V niektorých častiach sú poriadne hlboké diery, okolo kanálov je tiež vozovka celá rozbitá a niekde zostali len „krátery“.

V ďalšej časti ulice zas prebehli v minulosti opravy. Ide však iba o malé kúsky asfaltu a tak sú takpovediac len záplaty cez záplaty. Iné uličky už ani nepamätajú, že mali normálnu cestu a nie prašnú či blatistú.

Sudol rozbite cesty sudolska 5.jpg
Foto: NitraDen.sk SH

Mesto sa k Šúdolskej vyjadrilo nasledovne: „Pre investičnú akciu Stavebné úpravy MK Šúdolská ulica sme stanovili predpokladanú hodnotu zákazky na vypracovanie projektovej dokumentácie a 2. februára 2022 zaslali na príslušný VMČ č. 4. Ešte pred prípravou projektovej dokumentácie na ulicu Šúdolská by najskôr malo začať majetkové vysporiadanie, ktoré nezačalo.“

Poradie a množstvo vyčlenených financií podľa hovorcu určuje mestské zastupiteľstvo. Kedy a za koľko bude táto komunikácia hotová teda nie je jasné.

Sudol rozbite cesty sudolska 2.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Sudol rozbite cesty sudolska 1.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Sudol sudolska cesty rozbite 11.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Sudol sudolska cesty rozbite 5.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Sudol sudolska cesty rozbite 6.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Sudol sudolska cesty rozbite 7.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Sudol sudolska cesty rozbite 1.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Sudol sudolska cesty rozbite 9.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Sudol sudolska cesty rozbite 10.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Sudol sudolska cesty rozbite 3.jpg
Foto: NitraDen.sk SH

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X