Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spitalska cesty rekonstrukcie.jpg
28
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: NitraDen.sk

Rozbité cesty a neporiadok v Nitre: Špitálska ulica nie je najlepšia cesta do nemocnice, v zlom stave sú najmä chodníky

V zanedbanom stave je aj Špitálska ulica. Ide najmä o rozbitý a popraskaný chodník, ktorý môže byť pre chodcov s pohybovými ťažkosťami skutočnou výzvou.

Obyvatelia nám písali so sťažnosťami na túto ulicu aj s tým, že odvodňovacie kanále sú miestami nebezpečne vpustené do zeme. To spôsobuje v aute otrasy a v horšom prípade môže dôjsť k poškodeniu vozidla.

Hneď od začiatku ulica nepôsobí reprezentatívne, keďže sú tu diery a aj existujúca záplata sa začína na okrajoch prepadávať.

Spitalska ulica nitra rozbite cesty neporiadok 1.jpg
Foto: NitraDen.sk

Z chodníka je pre chodcov vlastne bezpečné chodiť len po jednej zo strán, keďže na druhej je parkovanie pre autá. A aj tá priechodná časť nie je úplne bezpečná.

Nachádzajú sa tu diery, praskliny a je z neho vytrúsený asfalt.

Priechod chodníkom môže spôsobovať ťažkosti najmä osobám s pohybovým znevýhodnením, vozíčkarom alebo aj rodičom s kočíkom.

Spitalska ulica nitra rozbite cesty neporiadok 2.jpg
Foto: NitraDen.sk

V častiach je chodník popraskaný a niekde dokonca z neho chýba. Ľahko sa teda môže stať, že do diery vojde koliesko z vozíka či kočíka a nehoda je na svete.

V jednej časti chodníka, v blízkosti vchodu do nemocničného areálu, je dokonca zahrdzavený kus zvyšku stĺpika značky, ktorý vytŕča aj niekoľko centimetrov. Počas zlej súhry okolností, môže byť zahrdzavený kus železa poriadne nebezpečný.

Spitalska ulica nitra rozbite cesty neporiadok 3.jpg
Foto: NitraDen.sk

Zaujímalo nás, ako vidí ďalšie práce na Špitálskej mesto. „Rekonštrukcia tejto ulice sa momentálne už projektuje. Projektantovi sme zadali vytvorenie geometrického plánu na zameranie stavby,“ informoval nás hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Práce však musia konzultovať s vodárňami, pretože aj v tejto lokalite sa má opravovať vodovod. „Ulica sa zmení výraznejšie aj kvôli úprave chodníkov, jeden sa rozšíri, druhý zruší,“ doplnil hovorca.

Spitalska ulica nitra rozbite cesty neporiadok 4.jpg
Foto: NitraDen.sk
Spitalska ulica nitra rozbite cesty neporiadok 5.jpg
Foto: NitraDen.sk
Spitalska ulica nitra rozbite cesty neporiadok 7.jpg
Foto: NitraDen.sk
Spitalska ulica nitra rozbite cesty neporiadok 8.jpg
Foto: NitraDen.sk
Spitalska ulica nitra rozbite cesty neporiadok 9.jpg
Foto: NitraDen.sk
Spitalska ulica nitra rozbite cesty neporiadok 10.jpg
Foto: NitraDen.sk
Spitalska ulica nitra rozbite cesty neporiadok 11.jpg
Foto: NitraDen.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X