Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pribinovo namestie cesta kocky neporiadok kolaz.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: NitraDen.sk

Rozbité cesty a neporiadok v Nitre: Pribinovo námestie a okolie nepôsobí príliš reprezentatívne

Okrem pomerne veľkej diery uprostred cesty na Nitriansky hrad, sa tu často schádzajú rôzne skupiny osôb a popíjajú, pričom po sebe nechávajú neporiadok a porozbíjané fľaše.

Cesta na Nitriansky hrad, ktorý je jednou z najväčších dominánt mesta by mala byť reprezentatívna a dobre dostupná.

Nie je to však celkom tak. Kocky v okolí Pribinovho námestia sú miestami úplne preč, pričom po nich zostala akurát tak diera v ceste.

Pribinovo namestie 4.jpg
Foto: NitraDen.sk

Na ďalšom mieste je zas množstvo kociek uvoľnených a okrem diery sa niektoré nebezpečne otáčajú, čím tvoria prekážku. Takto vyčnievajúce kocky môžu spôsobiť chodcom problém, môžu spadnúť a zraniť sa. Taktiež tieto kocky môžu spôsobiť škodu na aute.

Miestami sa kocky nachádzajú mimo cesty, na krajnici alebo uprostred vozovky. To tiež nemusí byť bezpečné pre vodičov áut ani chodcov.

Pribinovo namestie 3.jpg
Foto: NitraDen.sk

Samotné Pribinovo námestie pôsobí akosi zanedbane. Môžeme tu nájsť uschnuté lístie a ihličie ešte z uplynulej zimy, ktoré nebolo pozametané ani pohrabané z trávnika.

Stáva sa, že sa tu schádzajú rôzne skupiny osôb a popíjajú. Často po sebe nechávajú neporiadok a porozbíjané fľaše, čo tiež nepôsobí reprezentatívne.

Práve hrad je pomerne navštevovanou pamiatkou mesta, avšak prvé dojmy už len zo samotnej cesty nemusia byť najlepšie.

Pribinovo namestie 6.jpg
Foto: NitraDen.sk

Investície v tejto oblasti je podľa slov hovorcu mesta Tomáša Holúbeka potrebné v prvom rade na VMČ 2 a MZ a vyčlenenie finančných prostriedkov v rozpočte mesta a následne môže začať jej príprava, teda projektová dokumentácia (ak je potrebná), inžiniering a stavebné konanie, verejné obstarávanie na zhotoviteľa a realizácia.

Pokiaľ ide o údržbu ciest, tú realizuje Stredisko mestských služieb, ktoré pravidelne opravuje a udržuje existujúce úseky ciest a chodníkov,“ doplnil hovorca mesta.

Pribinovo namestie 1.jpg
Foto: NitraDen.sk

Pribinovo namestie 5.jpg
Foto: NitraDen.sk

Pribinovo namestie 2.jpg
Foto: NitraDen.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X