Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kasalova kolaz cesty.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: NitraDen.sk, maps.google.com

Rozbité cesty a neporiadok v Nitre: Kasalova ulica pôsobí poriadne zanedbane, chodník je miestami nepriechodný

Kasalova ulica pôsobí poriadne zanedbane. Uprostred cesty je hocikde výmol a diera, nepomáhajú tomu ani opravy a záplaty jedy cez druhé.

Cesta aj chodníky sú postupne opravované len lokálne a to v priebehu rokov vytvorilo jednu opravu cez druhú. Napriek takýmto opravám cesta praská a v chodníkoch a na krajniciach sa už vytvoril priestor pre náletovú burinu.

Kasalova ulica pôsobí poriadne zanedbane. Uprostred cesty je hocikde výmol a diera. Najčastejšie sú tieto diery na miestach, kde už predtým prebiehali opravy.

Kasalova rozbite cesty 1.jpg
Foto: NitraDen.sk

Jedny záplaty cez druhé vytvárajú nerovný povrch a zároveň je to miesto, kde sa zbiera voda, v zime sneh a tak povrch pracuje. Tak vznikajú výtlky, diery a nájdu sa aj nebezpečne vpadnuté kanály, dažďové vpusty a odtoky.

Miestami sú okolo kanálov aj prípojok hlboké diery, ktoré sa ďalej rozširujú a prepadávajú. Okrem rozbitej cesty sú v rovnakom stave aj chodníky.

Kasalova rozbite cesty 4.jpg
Foto: NitraDen.sk

Na jednej strane je chodník úzky a aj ten je v hroznom stave. Miestami je úplne rozdrobený na kamienky, sú v ňom diery a rastie v ňom burina. V niektorých úsekoch je takmer nemožné po ňom prejsť.

Napríklad v častiach, kde uprostred chodníka rastú stromy, ktorých korene vytláčajú asfalt. Stromy však okolo seba majú vysokú burinu a náletové dreviny, ktoré dosahujú poriadne výšky.

Najväčšie nebezpečenstvo hrozí najmä chodcom, ktorí prechádzajú rozbitým chodníkom. O to väčšie ľuďom s pohybovými ťažkosťami a rodičom s kočíkmi.

Kasalova rozbite cesty 3.jpg
Foto: NitraDen.sk

Na opačnej strane cesty je tiež chodník, ktorý je širší a v lepšom stave, i keď aj ten je miestami naklonený, či popraskaný.

Ako to vidí mesto s opravami na tomto úseku? Reakciu nám poskytol hovorca Tomáš Holúbek: „Kasalova sa bude robiť v najbližšej dobe, predpokladaná hodnota zákazky je tu 155 000 eur.“

Kasalova rozbite cesty 2.jpg
Foto: NitraDen.sk
Kasalova maps rozbite cesty.jpg
Foto: maps.google.com
Kasalova maps cesty.jpg
Foto: maps.google.com

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X