Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz cesty holleho nitra.jpg
15
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: NitraDen.sk

Rozbité cesty a neporiadok v Nitre: Hollého pripomína skôr tankodróm a nie cestu v centre krajského mesta

Diery a výtlky sú snáď na každom metri a to sa týka aj tých, ktoré boli plátané. Dá sa konštatovať, že je nebezpečný na priechod pre chodcov a to nehovoriac o osobách s pohybovými ťažkosťami.

Človek občas prejazdom Hollého ulicou nevie, či ide vlakom, na voze alebo autom. Tieto zvláštnosti majú na svedomí zvlnené hrby na ceste a koľaje hlboké aj niekoľko centimetrov.

Cesta aj chodník sú v rovnako zlom stave a to nielen na spoji mosta a cesty, ale aj ďalej.

Cesty holleho komunikacia 14.jpg
Foto: NitraDen.sk

V chodníku sú rovnako diery a praskliny v rôznej veľkosti. Na moste je dokonca veľká diery pod prehýnajúcim sa zábradlím, čo nenasvedčuje jeho dobrý stav.

Dá sa konštatovať, že je nebezpečný na priechod pre chodcov a to nehovoriac o osobách s pohybovými ťažkosťami, ktorí by mali poriadne problémy prejsť ho bez ujmy.

Cesty holleho komunikacia 1.jpg
Foto: NitraDen.sk

Rovnako nie je pohodlný pre rodičov s deťmi v kočíkoch. Hrby a vyslovene kopce na povrchu by dieťa skôr prebrali ako upokojili na spánok v kočíku.

Diery a výtlky sú snáď na každom metri a to sa týka aj tých, ktoré boli plátané. Prepadávajú sa stále na rovnakých miestach.

Cesty holleho komunikacia 13.jpg
Foto: NitraDen.sk

V blízkosti zastávky sú už koľaje poriadne hlboké, čo nasvedčujú aj škrabance na ceste, pravdepodobne od podvozkov a kolies.

Ako uvádza hovorca mesta Tomáš Holúbek, ulica by sa mohla čoskoro konečne dočkať masívnej rekonštrukcie. „Nechceme ju iba asfaltovať, chceme z nej spraviť modernú tepnu spájajúcu najväčšie nitrianske sídlisko s centrom mesta. To znamená, že ulica prejde zásadnou premenou, zmení sa jej celkový ráz, rozšíri sa profil Hollého ulice, pribudne tu napríklad bus pruh aj chodník pre cyklistov,“ dodal hovorca za mesto.

Cesty holleho komunikacia 2.jpg
Foto: NitraDen.sk

Táto ulica má byť funkčná pre každého účastníka, teda rovnako pre chodcov, cyklistov, vodičov aj osoby prepravujúce sa MHD. Mesto má riešiť aj okolie tejto ulice, teda nové parkovacie miesta na Štrkovej, Pri Červenom kríži, na Mudroňovej, aj na Vajanského.

V pláne máme obnoviť parkovisko za existujúcou zastávkou MHD s novým dopravným napojením. Momentálne intenzívne pracujeme na komplexnej projektovej dokumentácii, pripravuje sa dokumentácia k územnému konaniu,“ uzatvoril nitriansky hovorca.

Cesty holleho komunikacia 3.jpg
Foto: NitraDen.sk
Cesty holleho komunikacia 4.jpg
Foto: NitraDen.sk
Cesty holleho komunikacia 12.jpg
Foto: NitraDen.sk
Cesty holleho komunikacia 11.jpg
Foto: NitraDen.sk
Cesty holleho komunikacia 10.jpg
Foto: NitraDen.sk
Cesty holleho komunikacia 9.jpg
Foto: NitraDen.sk
Cesty holleho komunikacia 8.jpg
Foto: NitraDen.sk
Cesty holleho komunikacia 7.jpg
Foto: NitraDen.sk
Cesty holleho komunikacia 6.jpg
Foto: NitraDen.sk
Cesty holleho komunikacia 5.jpg
Foto: NitraDen.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X