Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pakistan rotary club.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.endpolio.org
24. októbra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Rotary Club Nitra oslavuje v utorok 24. októbra Svetový deň boja proti detskej obrne

Členovia Rotary Clubu Nitra patria k miliónom ľudí, ktorí sa zapájajú do Svetového dňa boja proti detskej obrne. Touto cestou sa snažia zvýšiť povedomie a získať prostriedky a podporu na vyhubenie detskej obrny – ochorenia, ktorému je možné zabrániť pomocou očkovania a ktoré ešte aj dnes znamená pre deti v niektorých častiach sveta hrozbu.

Prvý projekt očkovania detí proti detskej obrne začal na Filipínach už v roku 1979. Rotary International spoločne so Svetovou zdravotníckou organizáciou UNICEF a Centrom pre prevenciu a kontrolu chorôb založili Iniciatívu za celosvetové vyhubenie detskej obrny. Za takmer 30 rokov intenzívnej práce sa jej podarilo znížiť počet prípadov ochorenia na detskú obrnu po celom svete o 99,9 % z takmer 350 000 prípadov ročne iba na 37 (!) prípadov v roku 2016.

Pakistan rotary club 2.jpg
www.endpolio.org

Rotariáni pomohli zaočkovať proti detskej obrne už viac ako 2,5 miliardy detí v 122 krajinách. Cieľom Iniciatívy je ochrániť pred týmto ochorením všetky deti na svete. Pre tento účel sa hnutie Rotary International zaviazalo v najbližších troch rokoch zabezpečiť prostriedky vo výške 50 miliónov USD ročne a spojilo sa so silným partnerom – Nadáciou Billa a Melindy Gates, ktorá k výťažku Rotary pripojí prostriedky nadácie v pomere 2:1.

Od roku 1985 venovalo hnutie Rotary International na boj proti detskej obrne sumu viac ako 1,7 miliardy USD. Členovia Rotary Clubu Nitra (www.rotarynitra.sk) od jeho vzniku v roku 1995 prispeli na tento projekt sumou vyše 5 000 USD.

Pakistan rotary club 6.jpg
www.endpolio.org

O Rotary

Rotary spája celosvetovú sieť dobrovoľníkov a lídrov, aby čelili najťažším svetovým humanitárnym výzvam. Rotary spája 1,2 miliónov členov vo viac ako 35 000 kluboch v 200 krajinách a geografických zónach po celom svete. Ich práca zlepšuje životy na lokálnej aj medzinárodnej úrovni, od pomoci rodinám v núdzi v ich vlastnej komunite, až po aktivity smerujúce k odstráneniu detskej obrny vo svete. Viac informácií o Rotary a jeho úsilí vyhubiť detskú obrnu nájdete na endpolio.org.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X