Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rehabilitacne centrum rotary.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Rehabilitačné centrum poskytuje rehabilitáciu detičkám a mládeži, ktorých zdravotný stav si to vyžaduje. Foto: Mário Fančovič

Rotariáni podporili rehabilitáciu postihnutých detí

Najväčším darom, ktorý ovplyvňuje kvalitu života už od narodenia, je zdravie. Niekedy to však príroda zariadi inak a zdravie nedožičí rovnako každému. Rotariáni z RC Nitra Harmony sa rozhodli finančne prispieť na zlepšenie kvality rehabilitácie postihnutých detí.

Detské rehabilitačné centrum na Cabajskej ulici v Nitre poskytuje zdravotnú starostlivosť deťom s poruchami vývinu centrálneho nervového systému, s vrodenými či genetickými chybami, ale aj so získanými ortopedickými ochoreniami. Menšie deti od 8 mesiacov do 6 rokov môžu navštevovať zariadenie formou denného stacionára. Tie najmenšie do veku dvoch rokov sem chodia spolu s mamičkami, staršie sú spolu s rovesníkmi v „škôlke“. Centrum poskytuje aj ambulantnú rehabilitáciu pre tých, ktorých diagnóza si to vyžaduje.

Viac ako 2 000 eur

S myšlienkou podporiť Detské rehabilitačné centrum v Nitre prišiel prezident klubu RC Nitra Harmony Ing. Štefan Mihina. Projekt pomoci oslovil aj ďalších členov klubu, ktorí sa rozhodli vyčleniť prostriedky pre nitrianske Detské rehabilitačné centrum. Časť financií sa podarilo získať aj z grantu Dištriktu 2240, a tak celková suma pomoci narástla na viac ako 2 000 eur. Financie sú určené na nákup pomôcok, ktoré skvalitnia cvičenie a rehabilitáciu postihnutých detí. Poskytnutím financií sa projekt nekončí – členovia nitrianskeho klubu RC Nitra Harmony pomôžu aj pri inštalácii pomôcok a zúčastnia sa na prvých modelových cvičeniach.
Nákupom pomôcok, medzi ktorými sú stepper, žinenky, rôzne molitanové pomôcky a ďalšie, sa obohatia reflexné a klasické metódy cvičenia. Budú slúžiť aj na zlepšenie rovnováhy, koordinácie, stability a celkového držania tela.

Rotary zmluva 2018 mihina.jpeg
Prezident klubu RC Nitra Harmony Ing. Štefan Mihina a konateľ rehabilitačného centra MUDr. Ivan Riško podpísali zmluvu o podpore Detského rehabilitačného centra z príspevkov rotariánov. Foto: Mário Fančovič

Cvičenie, ktoré baví

„Na základe spoznania podmienok a konzultácie s pracovníkmi centra predpokladáme, že využitím nakúpených pomôcok sa zlepší kvalitu života postihnutých detí, zníži sa riziko vzniku imobilných pacientov, zlepší sa variabilita cvičení, zaradia sa prvky súťaživosti medzi väčšími deťmi a zvýši sa kvalita poskytovaných služieb detského rehabilitačného centra. Pre členov klubu bude najväčšou radosťou, ak sa na vlastné oči presvedčíme, že klubová a dištriktná finančná podpora pomáha detičkám zlepšiť zdravie a vyčarí im tak úsmev na tvári,“ uviedol prezident RC Nitra Harmony Štefan Mihina, ktorý predložil projekt pod názvom Cvičenie, ktoré baví, zvýši kvalitu života postihnutých detí – podpora vybavenia Detského rehabilitačného centra v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X